Rodzinny Różaniec

Październik to wyjątkowo piękny miesiąc, szczególnie dla naszej przedszkolnej rodziny. Jest to czas, kiedy tradycyjnie już, dzieci przynoszą z przedszkola różaniec, aby wraz z cała rodziną wspólnie się na nim modlić. Różaniec krąży między rodzinami łącząc nas -wszystkie rodziny przedszkolne- we wspólnej, wzajemnej modlitwie. Każdego dnia inna rodzina zanosi różaniec z przedszkola do siebie. To wydarzenie bardzo ważne dla naszych dzieci, które z wielką radością zabierają różaniec do domu. To jest moment zatrzymania, okazja do wspólnego spotkania z Jezusem i Maryją, a dla rodziców dania świadectwa wiary . To czas wielkiej łaski budowania jedności i miłości w rodzinie. Tego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.
Magdalena Siedlik