Dzień Anioła Stróża i kiermasz aniołkowy

Dnia 2 października 2023 roku w naszej Ochronce, obchodzony był Dzień Anioła Stróża. Przedszkolaki przyszły pięknie przebrane w aniołkowe stroje. Wszystkie wyglądały odświętnie, dumnie, po prostu wyjątkowo! Ale być dobrym na co dzień to trudna sprawa, poradzić sobie w domu, przedszkolu to, wbrew pozorom nie jest zabawa. Potrzebna jest pomoc, więc Dobry Bóg Anioły zesłał dzieciom z nieba. Dobrze doradzą, podpowiedzą, kiedy trzeba. Dzieci uczą się wierzyć, że nie są same, że zawsze jest przy nich ich Anioł Stróż, więc śpiewają „Mam Aniołka Stróża mego”. Uczą się rozmawiać z Aniołem Stróżem i prosić go o pomoc i dobre rady. Był „Jeden dzień z Aniołem Stróżem – opowiadanie, były anielskie zabawy z piórkami i tańce z gazetami i nawet na plac zabaw wyleciały aniołki. Na „Kiermaszu aniołów”, dzieci mogły podziwiać piękne figurki aniołków, a rodzice wesprzeć szczytny cel ponieważ zebrane fundusze będą przeznaczone na wsparcie misji Sióstr Służebniczek w Kamerunie.
Przy okazji Dnia Anioła Stróża wszyscy się uczymy być aniołami, na co dzień dla siebie nawzajem.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: photos.app.goo.gl/HZGz2Y5bnBhFzY41A
Ewa Chołod- Pałka – nauczyciel