Od pary do atomu

29 września 2023 roku. w naszym przedszkolu dzieci miały okazję uczestniczyć w „Karuzeli Eksperymentów”. Tematem warsztatów było „Od pary do atomu – silniki”. Na początku dzieci miały okazję na swobodną wypowiedź na następujące pytania: „Co to jest silnik?”; „Gdzie są silniki?”; „Czego potrzebują silniki żeby się poruszać?”.
Z warsztatów dzieci dowiedziały się o różnych rodzajach silników:
• Silnik żywy
• Silnik wodny
• Silnik wiatrowy
• Silnik parowy
• Silnik odrzutowy
Dzieci miały okazję w sposób praktyczny poznać silniki: przejechały się hulajnogą; wykonały eksperyment z wodą i wiatrakiem, wprawiły w ruch wiatraczek, by przekonać się jak działa silnik wiatrowy. Pan prowadzący warsztaty zademonstrował jak działa silnik parowy. Dzieci poprzez proste eksperymenty zdobyły i utrwaliły wiedzę techniczną. Na koniec warsztatów każde dziecko miało okazję wypowiedzieć się na temat silnika, który spodobał mu się najbardziej.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: photos.app.goo.gl/7pcnZHYGuVrXabhD9
Anna Janowiecka – nauczyciel