Dzień Dziecka w Ochronce

*„Dzieci jako najdroższy skarb Chrystusa Pana, niechaj starannie i z miłością pielęgnują, aby stając się maluczkimi przed Bogiem, przysługiwały się Jezusowi Panu, który nie tylko sam stał się dzieckiem, ale też w dzieciach chciał być uwielbiony”*

*Bł. Edmund Bojanowski*

Tegoroczny Dzień Dziecka w Warszawskiej Ochronce na Woli wypełniony był radością i uśmiechem. Korzystając z pięknej pogody dzieci 4,5,6 letnie wraz z Siostrą i opiekunami udali się na wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Do ZOO dotarliśmy autobusem i pociągiem SKM. Spacerując alejkami ZOO poobserwować mogliśmy ciekawe gatunki egzotycznych zwierząt – ssaków, ptaków, gadów. Wyjątkowo zachwyciły nas alpaki i ich oryginalne fryzury. W pięknym otoczeniu przyrody znaleźliśmy czas na piknik na trawie. Była to kolejna Ochronkowa wyprawa zakończona sukcesem. Dzieci wróciły zmęczone ale przepełnione radością i mnóstwem pięknych wrażeń. Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było wręczenie każdemu z dzieci Medalu uśmiechu z okazji Dnia Dziecka z ich własnym imieniem.

Anna Kulik
Nauczyciel, grupa motylki

Dzień Dziecka to święto obchodzone również w naszej Ochronce. Tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom z grupy Aniołki, które zostały w przedszkolu umilić czas. Przygotowałyśmy wiele atrakcji. Najwięcej radości sprawiły, jednak zabawy i zawody sportowe w sali i na świeżym powietrzu! Dzieci chętnie i z wielka radością brały udział w różnych konkurencjach, które były przeróżne, z wykorzystaniem chusty animacyjnej, kółek hula – hop, szarf, kółek treningowych, dysków do gier ruchowych. Wyniki zabaw były przeróżne, ale ostatecznie wygrały wszystkie dzieci, bo to przecież było ich święto i nikt nie mógł przegrać.
Kochane Dzieci z okazji Waszego Święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego, prawdziwego szczęścia, dużo radości, opieki Anioła Stróża, uśmiechu, ciepłego słoneczka i kolorowych przygód na co dzień składa cały personel Ochronki.

s. Leonia,
Nauczyciel, grupa Aniołki

Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/15Smuia2QZ_YZq-hUf0W5VgYdmePUZL2k?usp=sharing