„Skarb kobiecości – jesteś darem dla świata”

W dniach 26 – 28 maja 2023 r. odbyły się w Zembrzycach rekolekcje dla Mam, pod tytułem „*Skarb kobiecości – jesteś darem dla świata*” .Poprowadziła je p. Beata Kołodziej – autorka książek, prowadząca warsztaty w Tyńcu, pt „Czas na kobiecość”, „Czas na relacje”. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Mam.
„Bardzo się cieszę, że w tym roku udało mi się, pojechać na wyjazd do Zembrzyc. Czas ten bardzo mnie ubogacił i pozwolił oderwać się od codzienności. Warsztaty prowadzone przez panią Beatę Kołodziej były okazją, by zatrzymać się nad tematem kobiecości, przyjrzeć się swojemu sercu i zainspirować do rozwijania swoich unikalnych kobiecych talentów. Wyjazd był dla mnie okazją do pogłębienia relacji z innymi kobietami, czasem dzielenia się naszym życiem i doświadczaniem Boga. Pobyt w Zembrzycach miał dla mnie szczególny wymiar duchowy. Udział we mszach świętych, adoracja i spotkanie z panią Renatą (niespodzianka od siostry Róży), kobietą, która z wielką determinacją szukała w życiu odpowiedzi na pytanie, czym jest kobiecość i odnalazła ją poprzez całkowite przylgnięcie do Jezusa – pozostanie w moim sercu na długo. Czas spędzony w Zembrzycach był również okazją do odpoczynku na łonie natury, oderwaniem się od wielkomiejskiego gwaru i pośpiechu. Naprawdę dobrze było spędzić weekend w przyjaznym gronie kobiet i towarzyszyć sobie wzajemnie w odkrywaniu własnego piękna”
Magdalena Siedlik
Mama Bernadetki i Augustyna

Rekolekcje dla mam i ich bliskich, zorganizowane przez Siostrę Różę były jednogłośnie bardzo owocnym, intensywnym, bogatym w wiedzę i świadectwa czasem.
Podczas wyjazdu gościem specjalnym była P. Beata Kołodziej, która codziennie prowadziła dla nas wykłady, między innymi o relacjach, różnicach damsko męskich, kobiecości, o Maryi jako wzorze i wielu innych. Wykłady były realizowane w bardzo zrozumiały sposób, a treści rozjaśniały wszelkie wątpliwości i wewnętrzne niezgodności dotyczące postrzegania nas samych, relacji z bliskimi, jak i relacji z Bogiem. Był to czas niesamowicie intensywny, przeżywałyśmy Eucharystie, spowiedzi, śpiewy, adoracje, wykłady, rozmowy do późnych godzin nocnych… Niesamowite świadectwa nawrócenia i uzdrowienia wielu Mam, Pani Beaty Kołodziej, Pani Renaty Białej, które umocniły całkowite zaufanie Bogu.
Do tego lokalizacja ośrodka umiejscowionego w sercu natury bardzo sprzyjały wyciszeniu, rozważaniom, i powrotowi do Źródła życia.
Dla mnie osobiście był to czas niebywale wartościowy i potrzebny, mając wrażenie, że na wszelkie pytania, niepewności i rozterki, które nosiłam w sercu Pan Bóg odpowiadał poprzez każdego człowieka, którego tam spotkałam. Trwam w nieustannym zachwycie ile dobra i miłości Pan naszykował dla każdej z nas podczas tego wyjazdu…
Z całego serca zachęcam do takich rekolekcji, zatrzymania się na chwilę, znalezienia czasu dla siebie, aby dać Bogu przemówić do duszy i “odkopać” tę komnatę w naszym sercu, która należeć ma tylko do Jezusa, aby pełnić Jego wolę i żyć zgodnie z naszym powołaniem.

Ania Escorcio
Mama Natalki
Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/1tXoOjbTZPkeAny8lEA6E4sdFtkT7fx2M?usp=sharing