Jest na świecie piękna istota…

Mama – wyjątkowe słowo, które wybrzmiało 26 maja 2021 roku w naszym przedszkolu. Brzmiało dzięki naszym wspaniałym przedszkolakom . Brzmiało w każdym ich uśmiechu, geście i słowie. Do mamy zwracamy się ze swoimi smutkami, niepokojami, lękami, ona zawsze nas pocieszy i pomoże. Mama kocha swoje dzieci i troszczy się niezmienne. Każdy z nas otrzymał od Boga mamę, dał nam Ją tu na ziemi, ale dał także i w niebie. Naszą niebiańską Matkę czciliśmy szczególnie podczas nabożeństw majowych i Jej również dzieci chciały tego dnia podziękować.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem i sercem zaprezentowały repertuar przygotowany specjalnie dla wszystkich przybyłych mam. Mimo różnych przeciwności udało nam się spotkać i wspólnie – w obrębie swoich grup – celebrować ich święto. Mamy nie kryły wzruszenia, nie szczędziły braw i pięknych słów wdzięczności pod kierunkiem dzieci. Po akademii dzieci złożyły mamom piękne życzenia oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane wianki, w których na pamiątkowych fotografiach z dziećmi, mamy prezentowały się zjawiskowo.
To właśnie takie chwile jak te wzmacniają mocne już fundamenty w relacji między matką a dzieckiem. Tworzą niezapomniane wspomnienia, które są tylko ich i do których dzieci po latach będą wracać z wielkim sentymentem, gdy tylko będą tego potrzebowały.
Anna Kulik
nauczyciel, grupa Motylki
link do zdjęć: photos.app.goo.gl/v8d8TGhrJf6MwG9N7