Zawsze masz przy sobie Matkę

„Chwalcie łąki umajone, góry doliny zielone… Chwalcie z nami Panią Świata, Jej dłoń nasza wieniec splata…” śpiewały dzieci z Ochronki wraz z rodzicami, którzy przyszli na nabożeństwo majowe. Spotkaliśmy się przy figurze Matki Bożej, dzieci trzymały w rękach bukiety kolorowych kwiatów i wpatrywały się w podobiznę Maryi. Ale każde z nich szukało też wzrokiem swojej mamy-tej kochanej, troskliwej i pomocnej. Patrzyły raz na Jedną raz na Drugą i uśmiechały się szczerze zadowolone gdy dostrzegły swoją mamę wśród rodziców. Stawały się wtedy spokojniejsze, bo czuły jej obecność i bliskość.
Takie chwile wspólnoty napełniają serce radością, bo mówią nam: nie jesteś sam! Zawsze masz przy sobie Matkę! Kochającą, troskliwą i pomocną. Wiara w Nią daje uczucie spokoju i przekłada się na codzienne życie. Dziecko zawsze wierzy w pomoc i troskę swojej matki. Gdyby ktoś z dorosłych zapomniał czy zaniedbał relację z Maryją niech popatrzy na swoje dziecko, jego wiarę i zawierzenie matce i niech je naśladuje. Wiara w Maryję, Jej opiekę i pomoc daje uczucie spokoju i bliskości.
Zapraszamy do wspólnego nabożeństwa. Maryja zawsze czeka na swoje dzieci.
Ewa Chołod-Pałka
nauczyciel