Święto Patronalne bł.Edmunda

19 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto patronalne bł. Edmunda Bojanowskiego. Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą, którą zakończyło błogosławieństwo relikwiami błogosławionego. Po mszy odbyła się część artystyczna. Pierwszą część stanowiło przedstawienie według notatek bł. Edmunda pt. ” Obrazek na drzewie” w wykonaniu rodziców i dzieci z naszej ochronki. Piękna scenografia, muzyka, gra aktorska oraz przesłanie płynące ze sceny dały nam wszystkim wiele radości. Następnie na scenę wkroczyły przedszkolaki, które w pięknych strojach zaprezentowały tańce m. in. z biało czerwonymi flagami do pięknej muzyki, grę na instrumentach. Występ zakończyło wspólne zaśpiewanie przez wszystkie przedszkolaki utworu o Edmundzie Bojanowskim, w którego wykonanie dzieci włożyły dużo serca i energii. Tradycją obchodów święta patronalnego w naszej ochronce są kosze pięknych czerwonych jabłek, którym na koniec każdy może się poczęstować. Ten piękny zwyczaj jest symbolem dzielenia się, on pokazuje i przypomina, że czasami nie trzeba wiele, aby sprawić drugiej osobie radość. “Dni edmundowe” w naszym przedszkolu to czas, w którym wszyscy gromadzimy się wokół naszego błogosławionego, aby przywołać jego postać, czerpać z jego bogatego dorobku. To czas wdzięczności za to, że nasze dzieci i całe nasze rodziny mogą doświadczać poprzez ochronkę geniuszu pedagogicznego tego wyjątkowego patrona. To świętowanie wraz z bł. Edmundem, przypadające kilkanaście dni przed Adwentem, to piękne wprowadzenie w przedświąteczny czas. Spuścizna i dzieło życia, jakie pozostawił po sobie nasz błogosławiony patron prowadzi do refleksji, jak wiele dobrego może zrobić jeden człowiek, choćby był nawet wątłego zdrowia, jeśli otworzy się na współpracę z łaska Bożą.
Magdalena Siedlik – mama Bernadetki
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: photos.app.goo.gl/SSfAqRqYpcuH94n36