Matematyka dla przedszkolaków

W piątek 13 października 2023 roku do naszego przedszkola przyjechał Pan Darek z eksperymentami na które dzieci zawsze czekają. Lubią te spotkania.
Tym razem tematem zajęć były „Zbiory – grupowanie, segregowanie”. Dzieci miały za zadanie pogrupować obrazki wg różnych kategorii: przedmiotów, zwierząt, owoców i warzyw.
Następne zadanie związane było z pudełkami. Dzieci losowały przedmioty i miały je ułożyć według określonej cechy – poradziły sobie z tym bardzo dobrze. Ile dzieci zmieści się na dużej kartce papieru? – odpowiedź była prosta – wszystkie „Motylki”.
Kolejnym zadaniem było posegregować, pogrupować klocki. Dzieci pogrupowały wg: koloru, kształtu, wielkości.
Dzięki takim zabawom dzieci rozwijają: koncentrację, myślenie logiczne, cierpliwe oczekiwanie na swoją kolej a także współpracę między sobą. Dziękujemy panu Darkowi za wspólną zabawę.

Anna Janowiecka – nauczyciel
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: photos.app.goo.gl/dh5ZKJHo5i8mi3gh8