Ukoronowanie…

W każdy czwartek w październiku spotykamy się w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem, aby modlić się wspólnie (Rodzice, Dzieci, Nauczyciele) na różańcu. Wcześniej w szatni rodzice mogą wrzucać intencje do koszyczka, który zanoszony jest do kaplicy przed Najświętszy Sakrament i na różańcu modlimy się polecając Bogu. Inscenizacje poszczególnych tajemnic przedstawiane przez dzieci z ochronki oraz rodziców są pięknym wprowadzeniem do modlitwy. To nasza piękna tradycja.
Magdalena Siedlik – mama Bernadety
5 października o godzinie 15.15 po raz pierwszy w miesiącu październiku w kaplicy sióstr odbyła się wspólna z udziałem rodziców modlitwa różańcowa. W tym dniu rozważaliśmy piątą tajemnicę chwalebną „Ukoronowanie Matki Bożej na Królową Nieba i Ziemi”. Modlitwę przygotowały dzieci z grupy „Motylki” (5 i 6 latki) wraz z opiekunami.
Po uroczystym wejściu w szeregu aniołków „powitaliśmy” Matkę Bożą, która ukoronowana została na Królową Nieba i Ziemi. Następnie dzieci odmówiły 10 Zdrowaś Maryjo we wszystkich intencjach złożonych w koszyczku oraz tych, które były w sercach zebranych. Dziewczynki z grupy 6-latków zatańczyły taniec Maryi z Aniołami.
Po tańcu wszyscy, którzy byli w kaplicy otrzymali obrazki z Matką Bożą Częstochowską z modlitwa zawierzenia na pamiątkę czwartkowej modlitwy. Bardzo dziękujemy Tym wszystkim którzy byli obecni w tym dniu i razem z nami się modlili na różańcu.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: photos.app.goo.gl/zd2J9JMuyPiTUHqu7
Anna Janowiecka – nauczyciel