„Wielki Post, Wielki Post zbudujemy razem most, most do Ojca, który w Niebie, czeka na Mnie i na Ciebie…”

Wielki Post to czas głębokiej refleksji nad nasza relacją z Bogiem, który jest Miłością. Jego miłość została zraniona przez nasze grzechy. Jezus na początki Wielkiego Postu daje nam trzy narzędzia, które pomagają nam owocnie przeżyć ten święty czas. Są nimi: jałmużna, modlitwa i post. Każdy z nich dotyka innej sfery naszej relacji. Jałmużna – pomaga naprawić relacje z innymi ludźmi, modlitwa – skutecznie leczy moją relację z Bogiem, a post – moją relację z samym sobą. Mamy je wykonywać wyłącznie z miłości do Boga, drugiego człowieka i do siebie. Tylko w ten sposób nasze praktyki pokutne, nabiorą właściwego sensu i osiągną swój cel.
Post musi być połączony z jałmużną i modlitwą, inaczej staje się co najwyżej dietą odchudzającą.
*Jak przeżyć z dziećmi Wielki Post?*
Rodzice, pomóżcie przeżyć Waszym dzieciom WIELKI POST. Jak dobrze się dzieci poprowadzi i właściwie to potrafią zrezygnować z ulubionej bajki, gry komputerowej, smakołyków połączonego z postem i modlitwą. Podejmą wyzwanie i dadzą radę gdy poznają sens tego wyrzeczenia. Dajmy dzieciom okazję do spełniania dobrych uczynków, uczenia ich rezygnacji z czegoś co kosztuje, co przynosi dobro. Wdrażajmy dzieci do dobrych ofiar, poświęceń coś co kosztuje. Uczmy wrażliwości na drugiego człowieka, zachęcajmy do szacunku, wdzięczności, drobnych gestów i życzliwości.
Niech od najwcześniejszych lat uczą się dzieci miłości do Jezusa i bliźniego. Niech każdy Piątek Wielkiego Postu będzie dla nas:
· dniem dziękczynienia Panu Jezusowi za Jego wielką miłość i życie które oddał za nas na krzyżu;
· dniem przeproszenia za zło, grzechy które ranią Najświętsze Serce Jezusa;

*Modlitwą, na którą zapraszamy rodziny i przyjaciół:*
· Koronka do Miłosierdzia Bożego (3 marca godz. 15.00)
· Nabożeństwa Drogi Krzyżowej ( 10 marca, 17 marca, 24 marca, 31 marca godz. 15.15)

*Od nas dorosłych zależy jak dzieci przeżyją Wielki Post. *
*P.S*
W naszej Ochronce będziemy starać się być „Świetlikami Miłosierdzia”, pomogą nam w tym opowiadania brata Tadeusza Rucińskiego oraz wybrane fragmenty Pisma Świętego:
*„Zagadka to wielka, bo jak można nazwać:*
*Serce, co nie zmęczy się kochaniem*
*I nigdy kochać nas nie przestanie.*
*Bo ono nie kochać po prostu nie może…*
*A jest to… co? MIŁOSIERDZIE BOŻE!*
*I o nim chcemy tu opowiedzieć, *
*Razem w życiu je odkrywać,*
*Nim wciąż się zdumiewać*
*I jego się uczyć jak mądrości serca.”*
*(*T. Ruciński)

Grupa Młodsza Aniołki swoimi dobrymi uczynkami będzie pomagać nieść krzyż Panu Jezusowi przyklejając kwiaty na jego drodze, grupa Starsza Motylki będzie każdego dnia z czerwonych puzzli układać swoje kochające serce rozgrzane sercem Pan Jezusa.
Link do zdjęć: photos.app.goo.gl/DRDUiULiXAXLtRuV9
s. Róża