Przedszkolaków sposoby na upały…

W ostatnich dniach pogoda jest dla nas bardzo wymagająca, fala upałów sprawia, że pobyt na świeżym powietrzu jest bardzo trudny, jednak dzieci wraz z Siostrami i Wychowawcami z Warszawskiej Ochronki na Woli doskonale wiedzą jak można dodać sobie ochłody w te gorące dni.
30 czerwca i 1 lipca dzieci z grupy Aniołki spędziły milo czas na zabawach z wodą na przedszkolnym placu zabaw tymczasem grupa Motylków wraz z opiekunami udała się na rekreacyjny spacer do Parku Moczydło. Dzieci wyposażone w stroje kąpielowe i ręczniki wcieliły w życie plan zabawy 😊
Różnorodne aktywności z wodą nie tylko pozwoliły im przetrwać wysokie temperatury, dostarczyły im także pozytywnych wrażeń sensorycznych. Był śmiech, śpiew i dobra wspólna zabawa.
Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy i nadszedł czas powrotu do przedszkola, W drodze powrotnej mogliśmy jeszcze podziwiać piękno przyrody Parku Moczydło w pięknej krasie.
Gorące czerwcowe dni to także okazja do przypomnienia dzieciom jak ważna jest troska o nasze ciało i zdrowie poprzez odpowiednią ochronę i dostarczanie do organizmu dużej ilości płynów.
Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/1G9y86uZ1QJ_xe2Fk1esgUgbrCOQ66fDg

Anna Kulik
Nauczyciel, grupa Motylki