Edukacja ma pomagać uczącym się, aby tam, gdzie żyją, z każdym dniem doskonalili się jako ludzie, by coraz bardziej byli, a nie tylko mieli – Jan Paweł II

28 czerwca dzieci 4,5, 6 letnie z grupy Aniołki i Motylki, wraz z Siostrami i Paniami z Warszawskiej Ochronki na Woli wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajdującego się przy Świątyni Opatrzności Bożej.
Celem naszej podróży były warsztaty interpersonalne, pt. TO CI SIĘ PRZYDA! TRUDNA SZTUKA SAVOIR VIVRE” podczas, których dzieci przeniosły się do czasów dzieciństwa Prymasa Stefana Wyszyńskiego za pomocą japońskiego teatrzyku kamishibai. Dzieci miały za zadanie przedstawić w formie rysunku własne zakończenie bajki o Stasi i Stefanie. Było to dla nich nie lada wyzwanie i ważna lekcja współdziałania podczas tworzenia wspólnego zakończenia. Opowieści dzieci zawierać miały słowa: *przepraszam, proszę lub dziękuje, *same Panie przewodniczki były mile zaskoczone pomysłowością i otwartością naszych przedszkolaków. Dzieci miały możliwość wysłuchać wielu ciekawych informacji nt. Papieża Polaka i Prymasa oraz ich wpływu na losy kościoła i Polski., ponadto podziwiały ekspozycje poświęcone tym dwóm wybitnym Polakom, dzięki czemu udało się wzbudzić w nich zainteresowanie historią czy chociażby sztuki.
LINK DO ZDJĘĆ: drive.google.com/drive/folders/1TTnnsZ_gopeddOOactrfurntIZV8VDxY?usp=sharing
Anna Kulik
Nauczyciel, grupa Motylki