ZANIM WIELKA NOC NASTANIE…

W okresie Wielkiego Postu w sposób wyjątkowy rozważamy tajemnicę miłości Jezusa do każdego z nas. Wielki Tydzień to czas, kiedy dzięki słowom i gestom możemy celebrować i rozważać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. W Przedszkolu Ochronka na Woli to także czas wspólnych spotkań i składania wielkanocnych życzeń. 12 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu Matkę Prowincjalną Teofanię i Siostrę Wikarię i Przełożoną Hiacyntę, którym Dzieci i personel przedszkolny złożyły świąteczne życzenia. Odwiedził nas również Ojciec kapelan Tadeusz Małachwiejczyk SAC. Było to dla nas wszystkich wyjątkowe spotkanie, bowiem oprócz poświęcenia pokarmów do wielkanocnego koszyczka, wspominaliśmy wydarzenia z Wielkiego Czwartku kiedy to ustanowiony został sakrament kapłaństwa, w życzeniach kapłańskich wypowiedzianych zostało wiele pięknych słów.
Ten dzień zakończył się bardzo radosnym akcentem, dzieci otrzymały list od wielkanocnego zajączka, zostawił nam wskazówki jak odszukać ukryte od niego niespodzianki. Poszukiwania koszyczków przyniosły dzieciom wiele radości, a jeszcze więcej poznanie ich zawartości. Wielkanocny zajączek nie zapomniał o Siostrach i Paniach, które także obdarował.
Z sercami przygotowanymi w okresie Wielkiego Postu i pięknymi emocjami jakie zostawił w nas ten czas, rozstajemy się na piękne i radosne Święta Wielkanocne spędzone w gronie rodzinnym.

Anna Kulik
Nauczyciel, grupa Motylki

Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/129Ql6xSvDCtqON3yP8K84YFt54wwuq9O?usp=sharing