Jasełka w Przedszkolu na Woli – zwieńczenie adwentowych przygotowań

Adwent – czas radosnego oczekiwania powoli się kończy, tym samym zaczynamy prawdziwą radość, radość Bożej obecności. Każdego dnia zadania adwentowe przybliżały dzieci do wyczekiwanego dnia Bożego Narodzenia. W tym roku nie obyło się bez wyzwań, ale dzięki Bogu mogliśmy się dziś spotkać i świętować wspólnie z rodzicami. Zdobyliśmy mnóstwo doświadczeń i nauczyliśmy doceniać wspólny czas.
Wśród napotkanych trudności, prób na scenie, przygotowań dekoracji i rekwizytów, utrwalania choreografii tanecznych, pantomim i kolęd… dotykaliśmy prawdziwego sensu przeżywania nadchodzących świąt. Owocem tego jest Jasełkowy występ na przedszkolnej scenie.
Po chwytającym za serce występie zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną, a nagrody powędrowały do trzech rodzin. Wszystkim dziękujemy za udział i życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.
Teraz idziemy trwać przy Bogu ze Święta Rodziną ze słowami kolędy:
“Pójdźmy wszyscy do stajenki
Do Jezusa i Panienki.
Powitajmy Maleńkiego
I Maryję, matkę Jego
Powitajmy Maleńkiego
I Maryję, matkę Jego”
My zaczynamy świętować, bo dochodzi do naszych uszu nowina o Bożym Narodzeniu, a nasze serca są otwarte na Boga i drugiego człowieka. A Ty, jesteś już gotowy na przyjęcie Jezusa do swojego domu, do swojego serca, do swojego życia?
Link do zdjęć: photos.app.goo.gl/gKxwxNgNdi22Vvge7
Marta Golimowska
Nauczyciel, grupa Motylki