Rodzinna Kartka Świąteczna w Ochronce na Woli

W tym roku zaprosiliśmy nasze Ochronkowe Rodziny do konkursu na Rodzinną Kartką Świąteczną. Jest to zadanie adwentowe i sposób na przygotowanie naszych serc i oczekiwanie na Boże Narodzenie. Wykonanie takich kartek to także doskonale spędzony czas w rodzinie. Dzieci będą latami wspominały te przygotowania z Rodzicami. Zapraszamy do przeczytania relacji Rodzin z tego wydarzenia.

*„W drodze do Bożego Narodzenia”*
Nasza grudniowa, adwentowa droga przygotowań do Bożego Narodzenia została nieoczekiwanie wypełniona sesją zdjęciową. Stworzenie kartki świątecznej wydaje się proste, ale jak zdobyć modeli? Nasz młodszy syn zapozował jako nowonarodzone Dzieciątko. My zaś z żoną i starszym synem w przebraniach pasterzy pochylaliśmy się nad nim. Samowyzwalacz w aparacie zrobił resztę i oto jest nasza własna kartka świąteczna w betlejemskiej stajence, do której przybieżeli pasterze. Jest w tym pewna magia, większa niż zwykłe zdjęcie. Radość i uśmiech na twarzach dzieci pokazują, że już samo wejście w tajemnicę Bożego Narodzenia czyni nas lepszymi. Spojrzenie na żłóbek i stajenkę, w której wszyscy są podobni do nas zachęca do podążania drogą świętości, dzięki której niesiemy sobie wzajemną pomoc i pokój.

Marcin Grudzień, tata Wojtka

*„I pomyśl, jakie to dziwne, że Bóg miał lata dziecinne, matkę, osiołka, Betlejem”*
* ks. Jan Twardowski *

Adwent to czas oczekiwania. Czekają maili i duzi. Z wiarą, nadzieją i miłością. Czekają radośnie na noc świętą, noc cichą. Matka, dzieciątko, Betlejem. Jakie to dziwne, jakie to bliskie! Dziękujemy za wspólny, twórczy czas z Rodzinną Kartką Świąteczną!
Rodzina Kruszelnickich
Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/1mVRktaxboGdJsQJxPx72Tzjdcg3YqIUk?usp=sharing