Weekend u Benedyktynów

Już po raz piąty grupa mam z naszego przedszkola wraz z przyjaciółkami i koleżankami pojechała do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. W dniach 8-10 marca 2024 roku uczestniczyły w dniach skupienia, których tematem były “Duchowe zmagania współczesnej kobiety, żony i matki”. Podczas konferencji, które prowadził ojciec Konrad Małys OSB Panie słuchały o “Dialogach Jezusa z kobietami”, “Katastrofalnych błędach współczesnych teorii wychowania”, “Benedyktyńskiej szkole rodzinnej harmonii w zabieganym świecie”. Konferencja podsumowująca miała temat “Nie ma miłości bez wiary”. Aby wszystkie Panie poczuły się uhonorowane z okazji ich święta (Dzień Kobiet) w sobotę uczestniczki spotkały się na uroczystej kolacji przy świecach. W trakcie wieczoru była możliwość wysłuchania spontanicznego koncertu – jedna z uczestniczek zaśpiewała psalmy w autorskiej aranżacji.
Agata Bielecka
Takie rekolekcje były dla nas potężnym zastrzykiem Mądrości i Miłości Bożej dzięki naukom Ojca Konrada, dzięki natchnionym modlitwom z Mnichami, ale także dzięki spotkaniom i rozmowom z pięknymi kobietami, uczestniczkami wyjazdu. Serdeczne przyjęcie nas w swoim Klasztorze przez Mnichów – osób życzliwych i promieniujących Duchem Świętym oraz zmiana codziennego, zabieganego otoczenia na przestrzeń natchnioną, czystą, pozbawioną pokus dzisiejszego świata, dało wielu nową perspektywę spojrzenia na obowiązki i codzienne trudności. Chciałabym w imieniu wszystkich uczestniczek przekazać ogromne podziękowania dla Siostry Róży, za serce wrażliwe na nasze problemy i działanie, które podejmuje z natchnienia Najwyższego oraz Ojcu Konradowi, który ofiarował nam swój czas i serce podczas dawania nauk oraz za znalezienie czasu dla tych mam, które potrzebowały indywidualnych rozmów i spowiedzi, dając drugiej osobie niesamowite rozeznanie i światło dla duszy. Z ogromną wdzięcznością zachęcam wszystkich do kolejnych wyjazdów i odwiedzenia Ojców Benedyktynów w Tyńcu.
Ania Escorcio, mama Natalki
Słoneczna pogoda przywitała nas w piątek. Przepiękny, urokliwy weekend nad Wisłą.To był bardzo intensywny czas dla ducha i dla ciała.
Konferencje ojca Konrada wzmocniły nas bardzo. Prowadzone w lekkiej formie, z wplecionymi anegdotami o życiu w opactwie, były jednak bardzo pouczające. Każda z nas zanotowała wiele dla siebie.
To był tylko weekend, a czułam się wypoczęta, umocniona jak po tygodniowym turnusie.
Benita Soczewka-Piwowarczyk, mama Judyty i Sary

Zapraszam na krótki filmik: photos.app.goo.gl/z4RtJ9AZ3bvaJLdx6
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: photos.app.goo.gl/ixthNopyuXc2Jhcu9