Z wizytą w Chinach

We wtorek 30 stycznia 2024 roku, po raz kolejny wybraliśmy się w podróż. Tym razem odwiedziliśmy Chiny. To jedna z najstarszych cywilizacji.
W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały o różnych chińskich wynalazkach. Później na zdjęciach oglądaliśmy Wielki Mur, który zbudowano dla obrony kraju. Poznaliśmy różne zwierzęta zamieszkujące ten kraj między innymi Pandę Wielką. Jest ona gatunkiem zagrożonym. Zjada około 40 kilogramów bambusów dziennie. Pandzie zagraża jeden z największych drapieżników czyli My – ludzie; Panda Mała, która jest kuzynką szopa, pies „Chow – chow”.
Zobaczyliśmy także różne wynalazki takie, jak: zielona herbata, pałeczki do jedzenia zamiast sztućców. Mieliśmy okazję przekonać się, że jedzenie takimi pałeczkami wcale nie jest proste. Inne wynalazki to: papier, łyżka, porcelana, szkło powiększające, liczydło, igła magnetyczna (której używa się w kompasach), domino, instrumenty muzyczne. Obejrzeliśmy film o robieniu makaronu.
Na koniec naszej podróży przebraliśmy się w chińskie stroje i pięknie pozowaliśmy do zdjęcia. Nie możemy się doczekać dokąd wybierzemy się następnym razem.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć:
photos.app.goo.gl/LUeTQxpeen39DQdg6