Wycieczka do biblioteki

*Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca* Kornel Makuszyński

We wtorek 20 lutego 2024 roku, grupa Motylki wybrała się spacerkiem do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy m.st. Warszawy na ulicy Ciołka.
Bardzo miłe panie oprowadziły dzieci po całej bibliotece. Pokazały w jaki sposób są ułożone książki. Następnie zaprosiły wszystkich do części przeznaczonej dla dzieci. Odbyła się tam rozmowa na temat tego, w jaki sposób możemy się zapisać do biblioteki i kto może to zrobić? Na jak długo wypożyczamy książki? I co to właściwie znaczy – wypożyczyć książkę?
Pani przedstawiła dzieciom projekt czytelniczy „Mała książka – wielki człowiek” dla dzieci od 3 do 6 lat.
Następnie dzieci wysłuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książki „Basia i biblioteka”.
Rozwiązując zagadki dotyczące bohaterów książek dzieci nie miały sobie równych. Wykazały się bardzo dobrą znajomością książkowych postaci.
Na zakończenie spotkania w bibliotece pani zachęciła wszystkie dzieci do zapisania się i do korzystania z wypożyczalni.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć:
photos.app.goo.gl/DMVSCMp4och8dFuo8