Elektrony na bieżni

2 lutego 2024 roku, po raz kolejny, odwiedził nas Pan Darek. Tematem tych eksperymentów były „Elektrony na bieżni”. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się gdzie wytwarza się prąd elektryczny? Już wiedzą o elektrowniach: wodnej, słonecznej, geotermalnych, węglowej, atomowej. Widzą gdzie możemy „odebrać” prąd? – w gniazdku. Rozmawiali także z prowadzącym o tym, co potrzebuje prądu aby działać?
Dzieci z pomocą pana Darka przeprowadziły eksperyment na temat: „Przez co prąd płynie (przewodniki) a przez co nie płynie (izolatory)? Do doświadczenia zostały wykorzystane różne przedmioty codziennego użytku takie jak: łyżka, kółko metalowe, aluminiowa folia, papier, płytka ceramiczna, pałeczka kleju, drewniany korek a także woda. Dzięki takim zajęciom trudne zagadnienia wydają się proste.
Nasze dzieci doskonale sobie poradziły. Były bardzo aktywne i skupione. Ciekawe co następnym razem przygotuje nam pan Darek?
Zapraszam do obejrzenia zdjęć:
photos.app.goo.gl/GAnw8XepqHxNpUfo7