Dźwięk można nie tylko usłyszeć, poczuć i zobaczyć

24 października 2023 roku nasza ochronkowa Społeczność została odwiedziona przez Panią Podróżnik, która przeprowadziła warsztaty podróżnicze, pt. ,,Tydzień misyjny- ciekawe instrumenty”. Dzieci z grupy Aniołków oraz Motylków przebyły podróż w dalekie kraje Afryki, Azji oraz Ameryki Północnej. Dzięki wspaniałym fotografiom oraz autorskim filmom, przedszkolaki dowiedziały się, jak żyją ich rówieśnicy na innych krańcach ziemi. Pani Podróżnik z ogromną pasją, opowiadała o codziennym życiu ludności, o ich kulturze oraz zwyczajach. Mogliśmy doświadczyć wspaniałych doznań muzycznych, dzięki zapoznaniu się z różnymi instrumentami muzycznymi. Mieliśmy możliwość zagrania na instrumentach z całego świata. Graliśmy na tybetańskiej śpiewającej misie, gongu tybetańskim, enikaraguańskiej marakasie oraz na wielu innych niespotykanych instrumentach. Dzieci grały, śpiewały oraz tańczyły do plemiennych pieśni. Czy wiedzieliście, że dźwięk można nie tylko usłyszeć, lecz również poczuć i zobaczyć? Nasze dzieciaki już to wiedzą !
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: photos.app.goo.gl/L1BpGpibZThTeBxN7