Orszak Dziejów z naszym udziałem

9 września 2023 roku Krakowskim Przedmieściem od kościoła Sióstr Wizytek na Plac Zamkowy przeszedł Orszak Dziejów. To niezwykłe widowisko historyczne odbyło się w Warszawie po raz trzeci. Miło nam, że nasze przedszkole ponownie było partnerem tego wydarzenia. Rodzice i dzieci z naszej Ochronki wzięli w nim aktywny udział. Ponad 100 postaci historycznych (od Mieszka I do Jana Pawła II i księdza Jerzego Popiełuszki) przeszło ulicami stolicy. Na scenie pod Zamkiem Królewskim postacie zostały przedstawione, a później zatańczyły Poloneza Wszech Czasów z mieszkańcami Warszawy wokół Kolumny Zygmunta. Postacie historyczne rozmawiały z widzami, chętnie pozowały do wspólnych zdjęć i rozdawały swoje wizytówki. Można było na wizytówce przeczytać informacje o danej postaci zarówno w języku polskim jak i angielskim, co było pomocne dla licznych zagranicznych turystów. Była też dla wszystkich nauka tańców dworskich. Wydarzenie odbyło się w przeddzień beatyfikacji Rodziny Ulmów. Teatr Biedronka Parentes na scenie zaprezentował spektakl “Rodzinna fotografia” o życiu tej rodziny. Na Placu Zamkowym były kąciki tematyczne (m.in.fotograficzny, pszczelarski) związane z pasjami Józefa Ulmy. Na scenie wystąpił z tańcami regionalnymi zespół z Markowej (miejscowości Ulmów). W czasie Orszaku Dziejów można też było wziąć udział w czterech grach przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Orszak Dziejów.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: photos.app.goo.gl/C6swqn4VS9moLzhP9
Za zdjęcia dziękujemy p.Magdzie Grzonek i Fundacji Orszak Dziejów