Nocowanka, czyli o tym, jak odważne są przedszkolaki

Z czwartku na piątek (2.12- 3.12.21), po kolacji przedszkolaki przyszły do przedszkola i wcale nie dlatego, że czegoś zapomniały, a prawdziwym powodem było wyczekiwanie na św. Mikołaja… Nocowanka, akcja! Na początku nocnego spotkania “Motylki” i “Aniołki” wyruszyły z Siostrą i Paniami w podróż śpiewającym pociągiem. Pierwszym przystankiem były zabawy ruchowe, a kolejnym – opowiastka baśniowa pt. “Królowa śniegu”. Następnie przedszkolaki zatrzymały się w Zerówkowym Teatrzyku, żeby obejrzeć spektakl pt. “Złota rybka” przygotowanym przez 6-latków. Po modlitwie i krótkiej dobranocce dzieci przebrane w swoje piżamki udały się na spoczynek… tak smacznie spały, że nie wiadomo kiedy Ochronkę przywitał nowy dzień. W piątkowe popołudnie odwiedził nas Gość z Nieba – Święty Mikołaj razem z pomocniczką. Opowiedział dzieciom historię narodzin Jezusa. Z gośćmi przedszkolaki prały skarpetki, ale i przyniosły z lasu drzewko i udekorowały choinkę. Po wspólnym zdjęciu ze Świętym Mikołajem, Gość z Nieba podarował każdemu dziecku podarunek, po czym dzieci śpiewająco podziękowały za podarunki piosenką “Dziękujemy Mikołaju”.
Link do zdjęć: photos.app.goo.gl/RvYkNwRHMSqVxACq8

Marta Golimowska