Konkurs Edmundowy

W listopadzie w naszym przedszkolu odbył się Rodzinny Konkurs Edmundowy „Przez życie z bł. Edmundem  Bojanowskim”. Głównym celem konkursu było zgłębianie wiedzy o życiu i dorobku bł.Edmunda. Konkurs zorganizowaliśmy na płaszczyźnie on-line. Wspólne spędzanie z dziećmi czasu na przygotowaniach do konkursu, dało Rodzicom wiele radości, dzieciom niezapomniane chwile no i wszystkim  odwracało uwagę od pandemii. Konkurs składał się z dwóch części: literackiej oraz literacko – muzycznej. Rodzina z przedszkola mogła wziąc udział w jednej (wybranej) kategorii. W kategorii literackiej Rodziny pisały wiersze, w kategorii literacko-muzycznej pisały 16 wersową zwrotkę na temat bł.Edmunda i prezentowały swój utwór w formie śpiewanej lub rapowanej w krótkim filmiku. Głosowaliśmy przez internet.

RELACJA JEDNEJ Z RODZIN: Poniżej scenka z życia Rodziny Grzonków z momentu otrzymania wiadomości o konkursie.

Jest 19:30, Magdalena i Grzegorz Grzonkowie, jak co wieczór, po wyczerpującym dniu zasiadają do kolacji. “Bzzzzzzzzzzzzz”. Jednocześnie rozlegają się nerwowe wibracje telefonów obojga małżonków. Magdalena, ta sumienniejsza w związku, sięga po swojego smartfona. Nawiązuje się krótka acz treściwa wymiana:
– [M] O! Mail z przedszkola. To zaproszenie do konkursu o Edmundzie.
– [G] Tak?
– [M] Tak. Może w końcu dowiemy się czegoś o tym Bojanowskim.
– [G] No to dawaj. Sprawdź Wikipedię.
Dwie minuty później…
– [M] Wow! Edmund Bojanowski urodził się tego samego dnia co ja i Nati! Musimy w to wejść!
Na twarzy Magdaleny pojawia się szeroki, promienny uśmiech.
– [G] Eh. No dobra. Jak sobie życzysz. Coś się wymyśli.

Tak wyglądało to na początku. W trakcie “pracy” nad “utworem” było dużo zabawy i radości, zarówno przy pisaniu tekstu, jak i tworzeniu beat-ów. To nas nakręcało do dokończenia tego “dzieła”. Dla nas wszystkich, łącznie z Natalką, była to frajda i czysta przyjemność.

Rodzice Natalki i ich utwór: https://drive.google.com/drive/u/3/folders/1fJwA4vJ8uKenNGU-Wu-VOF91cZGRwY6

Wyniki naszego konkursu: