Piękne wspomnienia

*15 czerwca 2024 roku w naszej Ochronce na Woli, miały miejsce następujące wydarzenia:*
· Msza Święta na uroczyste zakończenie roku i pożegnanie absolwentów
· Bajka dla dzieci w wykonaniu rodziców pt. „Jaś i Małgosia” oraz
· Piknik Edmundowo – Rodzinny dla wspólnoty ochronkowych rodzin
To był wyjątkowy dzień pełen atrakcji i niespodzianek, wzruszeń i wdzięczności. Podczas Mszy Świętej dzieci dziękowały za cały rok nauki i rozwoju, pożegnały absolwentów i ich rodziców, wspominały bł. E. Bojanowskiego i kontynuację Jego dzieła poprzez działalność Sióstr Służebniczek. Z małych, nieśmiałych przedszkolaków, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata. Modliliśmy się w ich intencji za wstawiennictwem bł. Edmunda Bojanowskiego.
„Posłuchajcie. Oto bajka. Stara bajka samo grajka, ale dla was daję słowo wymyśliłem ją na nowo, jeśli jej nie znacie to poznacie, a było to tak…”na scenie pojawili się Jaś i Małgosia – ale przecież to rodzice Jagody i Anieli! Mama i tata drwal, inni drwale, wilk i czarownica i różne zwierzęta…w te wszystkie postacie wcielili się ochronkowi rodzice. Ależ dzieci były dumne: „to mój tata”, „a to moja mama”! mówiły podekscytowane. Wszystko wyszło wspaniale: dzieci i rodzice świetnie się bawili i uczyli od siebie nawzajem.Bo bajki uczą i przekazują cenne wartości, które towarzyszą nam przez całe życie. Chyba każdy żałował, że to już koniec. Następna taka atrakcja za rok!
Czas na piknik! Czyli pyszności, atrakcje i chwila cennych rozmów. Jedną z walut na tym świecie jest czas. Kto ma czas ten jest bogaty. Tego dnia obdarzaliśmy się wzajemnie czymś cennym – czasem i uwagą! Rodzice i Siostry Służebniczki zastawili stół przekąskami. Piękne kolorowe sałatki, tarty, owoce, warzywa, kiełbaski, własnoręcznie pieczone ciasta i ciasteczka. Przygotowanie tego wymaga czasu i zaangażowania. Pojawiło się uczucie wdzięczności, bo było pysznie. Jeszcze kilka ciekawych atrakcji, które dzieci uwielbiają: kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, tworzenie bransoletek, zabawy muzyczno-ruchowe. Gościem specjalnym był nieśmiały – dinozaur, który wywołał dużo emocji i radosny taniec. To co działo się pomiędzy tymi atrakcjami było ogromną wartością tego pikniku. To czas na rozmowy, ważne refleksje, wspomnienia i plany na przyszłość.
To był dobry czas! Dziękujemy za to, że podzieliliście się swoim czasem. Razem stworzyliśmy piękne wspomnienia dla naszych dzieci. Mam nadzieję, że nie tylko dla nich.
Dobrego, wartościowego życia kochani absolwenci!
Ewa Chołod-Pałka, nauczycielka w grupie Motylków
Zapraszam do obejrzenia zdjęć:
photos.app.goo.gl/DdkkJitLGLHYD4ig7