Niedziela misyjna

Bardzo, bardzo dziękujemy za niedzielę misyjną w Ochronce! Było ciepło, choć mokro za oknem, było rodzinnie i pięknie, było pysznie i radośnie, było emocjonująco i wspaniale! Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym dużym i małym! Rodzina Miturów
W warszawskiej Ochronce na Woli, 22 października 2023, obchodzony był Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”.
Wspólnota rodzin, spotkała się na mszy świętej w której czynnie uczestniczyły zarówno przedszkolaki jak i ich rodzice. Dzieci pięknie śpiewały Hymn Misyjnego Synodu Dzieci. Rodzice również śpiewali, czytali czytania. Podczas mszy świętej przedszkolaki wzięły udział w inscenizacji procesji z 5 zakątków świata: Oceanii, Afryki, Ameryki, Azji oraz Europy. Rodzice wspólnie z dziećmi nieśli misyjne anioły symbolizujące kontynenty świata. Przed ołtarzem złożone zostały dary, a rodzice odczytali uroczyste intencje. Msza była piękna, wzruszająca, po prostu wyjątkowa. Niedziela Misyjna jest momentem, który ma nas obudzić do tego, aby być prawdziwymi uczniami, misjonarzami i aby świadczyć o miłości Jezusa tam gdzie nas Pan Bóg posyła.
W tą niedzielę było liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II. Janek z grupy Motylków był ubrany jak papież – by przypominać nam o naszym największym misjonarzu. Na zakończenie mszy świętej była czytana litania do świętego Jana Pawła II. W tym czasie rodziny procesyjnie podchodziły po błogosławieństwo relikwiami świętego.
Wszyscy ochrzczeni jesteśmy zaproszeni do modlitwy, słuchania Słowa Bożego ale również do konkretnego wsparcia materialnego tych, którzy mają mniej od nas. W ramach wsparcia dzieła misyjnego, zorganizowana została akcja pt. „Ciastka z misją”, oraz aukcja „Lalki z Afryki” z których ofiary będą przeznaczone na wsparcie misji – budowę przychodni przez Siostry Służebniczki w Kamerunie. W akcji wzięło udział wiele rodzin z naszej Ochronki, ich przyjaciele i znajomi. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wspierali szczytny cel spotkania. „Otwarte serca, otwarte dłonie dla dzieci całego świata…”, brzmi fragment piosenki, jak pięknie było obserwować to w niedzielę, gdy rodzice i dzieci hojnie dzielili się tym co mają. „Będziecie moimi świadkami” – świadkami miłości, bo z miłości robi się piękne, dobre, wielkie dzieła. Tak jak siostra Benigna – misjonarka, która spędziła na misjach 27 lat, a która dzieliła się swoimi spostrzeżeniami, przeżyciami i refleksjami podczas tej Niedzieli Misyjnej – będąc żywym świadectwem wielkiej miłości do Jezusa i bliźniego. Mówiła o tym na czym polega działalność misjonarek w Kamerunie, jak wygląda ich codzienna praca oraz z jakimi zmagają się wyzwaniami.
„Życie jest wspaniałą przygodą. Jest drogą wśród rzeczywistości, iluzji i marzeń. Życie ma wartość, gdy z Bogiem płynie w parze. Gdy wsłucham się w natchnienia, które On mi daje. Życie jest jak przypływ i odpływ westchnienia. Życie jest piękne…pisała s.M. Kryspina Koziołek – misjonarka, która pełniła posługę misyjną w Kamerunie przez 17 lat.
Niedziela Misyjna, przypomina nam, że każdy ochrzczony, może być misjonarzem w swoim środowisku, tam gdzie Bóg go posyła, być świadkiem Jezusa, świadkiem miłości. Ta niedziela była pięknym na to przykładem.
Ewa Chołod – Pałka, nauczyciel w grupie Motylków
Ewa Żądło – mama Kalinki
Bardzo dziękujemy Mamie Natalki za fotorelację z uroczystości.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć: photos.app.goo.gl/WaJXmBrZ376dswK9A