Piątkowa Koronka – Wielki Post

Dziś (piątek 24.02), w naszej Ochronce, o godzinie 15:00 dzieci z obu grup zebrały się w Kaplicy aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Tuż po przyjściu, klęcząc przed Panem Jezusem, Siostra rozmawiała z dziećmi o Wielkim Poście. Dzieci wymieniały jakie są jego „narzędzia” i mówiły o znaczeniu postu, jałmużny i modlitwy, jak powinien wpływać na nasze serca. Dzieci, jak zwykle, poruszyły nas swoimi odpowiedziami jakie serce powinno się w nas kształtować, wymieniając np.: „serce pełne dobroci”, „pełne zaufania”, „pełne miłosierdzia”, „pomocne”…
Po rozmowie, odmówiwszy modlitwy początkowe, dzieci samodzielnie, po kolei odmawiały modlitwę na małych koralikach „Dla Jego bolesnej Męki..”
… Obserwując przeżycia dzieci podczas tej Koronki pojawiła nam się refleksja, jak bardzo, wspólna, codzienna modlitwa w Wielkim Poście, jest prawdziwie życiodajnym czasem obecności Chrystusa, który wypełnia serce prawdziwą radością, pozwalając odkryć obecność Boga w naszym życiu….

Anna Escórcio Cerqueira