Bal Rycerzy i Księżniczek

24.01.23 w Ochronce na Woli, odbył się wyjątkowy bal. Przybyły tu pięknie wystrojone, uśmiechnięte i rozemocjonowane księżniczki oraz cały zastęp rycerzy w pełnym rynsztunku. Wszyscy niezwykle przejęci szykowali się do wspólnej zabawy. Na początek rozpoczęła się prezentacja strojów, podziwianie szat, biżuterii i wdzięcznych ukłonów księżniczek oraz opisywanie poszczególnych elementów zbroi rycerzy. Radość i zabawa wypełniły przedszkolne sale, bo księżniczki i rycerze bawili się znakomicie jak na królewskim dworze.
Ale właściwie dlaczego w naszym przedszkolu organizowany jest taki bal? Dlatego, że jest to świetna okazja aby uświadomić dzieciom, że prawdziwy rycerz oprócz zbroi jest: „dzielny i odważny, prawy, honorowy, wie jak się zachować i nie traci głowy…” na co dzień chociaż bez hełmu i pancerza każdy może serce mieć rycerza. Piękna księżniczka to nie tylko suknia, fryzura i koraliki to dobre serce, ręce pełne dobrych uczynków, uśmiech, uczciwość, kultura i skromność. Dużo ważnych i mądrych słów i czy dzieci to rozumieją? Zdecydowanie TAK! Bardzo nam na tym zależy aby przyswajały sobie piękne i mądre wartości, starały się żyć w zgodzie z nimi i nieść je dalej w świat – gdziekolwiek pójdą.
Zdjęcia: photos.app.goo.gl/gwFguhKAzz9H5eUW7 Film: drive.google.com/drive/folders/1pph1d-W4spkL9n2O0btCdXPg7L5CJLTX?usp=share_link

Ewa Chołod-Pałka, nauczyciel w grupie Aniołków