Dzień Babci i Dziadka

*Babciu, Dziadku….*
*A wiesz za co Cię tak kocham ?*
*zaraz się o wszystkim dowiesz.*
*Mały wnuczek, wnuczka mała*
*W kilku słowach ci opowie…*
*D. Kluska*
22 stycznia w Warszawskiej Ochronce na Woli zebrała się cała przedszkolna gromadka, aby pięknie wystąpić dla każdej Babci i każdego Dziadka. Dzieci z pełnym zaangażowaniem przygotowywały się do tego dnia, ćwicząc piosenki, wierszyki i układy choreograficzne. Do kaplicy Sióstr Służebniczek przybyła liczna reprezentacja Dziadków, widok ich uśmiechniętych twarzy chwytał za serce. Uroczysta Msza Święta, podczas której dziękowaliśmy za Babcie i Dziadków, którzy są skarbnicą wiedzy i doświadczenia, okazuje się, że bardzo często są jednymi z pierwszych którzy budują obraz Pana Boga u najmłodszych, uczą i kształtują wartości jakimi powinni kierować.
Po Mszy Świętej wszyscy goście, zgromadzili się na salce ze sceną, gdzie dzieci odegrały Jasełka oraz część artystyczną dla Babci i Dziadka. Były to chwile pełne radości, uśmiechu oraz wzruszeń. W naszej pamięci na długo pozostanie widok Dziadków, którzy z rozrzewnieniem wpatrywali się i oklaskiwali występy swoich wnuków. Zwieńczeniem akademii było wręczenie pamiątkowych medali oraz fotografii, oraz widok wnuków tonących w objęciach Babci i Dziadka.
Dzieci z Przedszkola pamiętały także o Babciach i Dziadkach z ZOL-u, do których wraz z Siostrami i Paniami wybrały się 23 stycznia. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne, po czym wręczyły pensjonariuszom własnoręcznie przygotowane upominki.
Chwile takie jak te pozwalają nam docenić wielki jest wkład i zaangażowanie dziadków w budowanie relacji rodzinnych, kontaktu między przeszłością i przyszłością oraz wnoszą nieco więcej słodyczy w życie wnuków.
Jesteście nam przyjaciółmi, towarzyszami i przewodnikami …
Dziękujemy i Kochamy Was!
Anna Kulik – Nauczyciel, grupa Motylki

*Relacja jednego z Ojców..*

I wreszcie nadszedł ten dzień 22 stycznia 2023 roku, w Warszawskiej Ochronce na Woli, na który tak długo czekaliśmy – Święto ukochanych Babć i Dziadków w naszym przedszkolu… Zaprosiliśmy ich wszystkich aby mogli nas zobaczyć i wspólnie spędzić te chwile.

Razem cieszyliśmy się z obecności Boga na liturgii mszy świętej, wypraszaliśmy dla Nich łaski i śpiewaliśmy Panu Bogu i Dziadkom nasze pieśni.

Niedługo potem na naszej scenie teatralnej zapanowała atmosfera Świat Bożego Narodzenia. Muzyką, tańcem i strojami przenieśliśmy Dziadków w czasy Pana Jezusa wysławiając w jasełkach chwałę jego narodzin.
Nie zabrakło też piosenek i tańców, przygotowanych specjalnie na tę okazję z naszymi siostrami I wychowawcami dla naszych Gości. Głośno wybrzmiewały radosne rytmy wygrywane przez nas na instrumentach.

Dziękujemy, że jesteście i że mogliśmy razem dzisiaj być! Nasze serca… wysoko podniesione kolorowe serduszka cały czas biją dla Was….!

Andrzej Statek
Tata Marysi
Link do filmu, wizyta w ZOL drive.google.com/drive/folders/1lZ1drSRcNVEx8NQ6yS16oDuZmX6y9jvE?usp=sharing Link do zdjęć, dzień Babci i Dziadka drive.google.com/drive/folders/1B2EfDAdMpazN3rALZKL6053omrDRYGPA?usp=share_link