Jezu przyjdź, wołam Cię! Czyli Adwentowe przygotowanie serca…

*.*

Adwent to czas kiedy podejmujemy różne postanowienia, a każdy dobry uczynek pozwala nam zrobić kolejny krok w kierunku Boga.
W Ochronce na Warszawskiej Woli podejmowane są różnorodne zadania adwentowe, które w sposób bardziej świadomy pozwalają przygotować serca na przyjście Dzieciątka Jezusa. Adwent przeżywaliśmy pod hasłem „Budujemy pokój na ziemi”.
Nasza droga rozpoczęła się od odwiedzenia Adwentowego kącika i wpatrywanie się w pusty żłóbek oraz schodzącego z nieba figurki Dzieciatka Jezus, pusty żłobek jest znakiem tęsknoty i oczekiwania. Dzieci z zachwytem patrzyły na dekoracje Adwentowe w Ochronce, które pomagają przeżywać ten czas. W domach naszych rodzin także nie zabrakło oczekiwania na Narodziny Dzieciątka Jezus, przez cały okres Adwentu dzieci i ich bliscy zapraszają do domów i modlą się przy figurce Matki Bożej. Do rodzin wyruszyły 4 figurki.
Dzieci każdego dnia starają się jak najlepiej przygotować swoje serca na przyjście Dzieciątka Jezusa, codziennie rano przy modlitwie razem z Edmundem, odczytywane jest postanowienie adwentowe a za jego wykonanie dzieci przyklejają żółte gwiazdki na swoich czerwonych sercach. Jednym z zadań, na które dzieci bardzo się ucieszyły było pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków, które zabiorą do swojego domu dla rodziny.
Tradycją naszej Ochronki i wielką radością naszych dzieci jest nocowanka, jest to czas oczekiwania na wyjątkowego Gościa – Św. Mikołaja. 6 grudnia Dzieci wraz z Siostrami i Paniami oraz Św. Mikołajem odwiedziły pensjonariuszy i pracowników ZOL, którzy na co dzień opiekują się straszymy osobami. Dzięki otwartości i wrażliwości na los ludzi starszych i chorych, czerpały radość z obdarowywania innych własnoręcznie przygotowanymi prezentami. W tym roku dzieci wręczyły pięknie ozdobione choinki – dar naszych serc.
Na koniec było wspólne spotkanie ze Św. Mikołajem,, zabawa, taniec, piosenki, życzenia i wzajemne obdarowywanie się prezentami.
Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci, bo uczy nas jak ważna jest wzajemna przyjaźń i troska o siebie nawzajem.
s. Róża
Anna Kulik
Nauczyciel, grupa Motylki Linki do zdjęć: Pierniki drive.google.com/drive/folders/19alXcJZaW–vL7rVKneHou3inm_rVzAQ?usp=share_link Wizyta Mikołaja drive.google.com/drive/folders/1mli3GVnnvlhgEJMyL8au8SXNVu-gE_0P?usp=share_link