Narodzenie Zbawcy

20 października po koronce o godz. 15.15 w naszym przedszkolu, w Kaplicy Sióstr na Woli, po raz trzeci spotkaliśmy się na wspólnym różańcu. Dzieci przedstawiły przed Przenajświętszym Sakramentem i przed rodzicami trzecią Tajemnicę Radosną *„Narodzenie Pana Jezusa”* w absolutnie wyjątkowy sposób.
Zwróciły uwagę na ważność wszystkich, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu oraz na ich postępowanie. Maryja, która wtedy była młodziutką dziewczyną, pokazała, że nie jest już dzieckiem, a kobietą, która zdolna jest by dać ludziom Zbawiciela, na którego wszyscy czekali. Józef, milczący Święty, ten, który zawsze był przy Maryi, który opiekował się Nią i Jezusem. Obecne były także aniołki, które podczas narodzin osłoniły Maryję, a Ta porodziła Syna Bożego. Ten wspaniały gest ukazał jak bardzo wszystkie zastępy Aniołów jak i całe Niebo zaangażowane były w planie przyjścia na świat naszego Zbawcy. Kolejnym niesamowitym momentem był uczynek Maryi, która po narodzeniu swojego pierworodnego Syna podchodziła do wszystkich obecnych i przekazywała Go na ich ręce…. Jest to przepiękne zobrazowanie, tego że Maryja po otrzymaniu tak wielkiego błogosławieństwa nie zatrzymuje Jezusa dla siebie, ale chce Go „przynieść” do serca każdego z nas, chce abyśmy dostrzegli Jego, jak i wszystkie łaski i dobrodziejstwa, które daje nam każdego dnia, aby to On królował w naszym życiu.
Trzej królowie, pasterze, owieczki… zaangażowanie dzieci, Sióstr i wychowawczyń w scenkach jest tak ujmujące i chwytające za serce, że oglądając was wszystkich dziękowałam, że mam to szczęście by być w tym miejscu razem z wami i upewniałam się w słowach Mamy Bożej, która w orędziu z Medjugorie napominała:

*„Drogie dzieci, cieszcie się w Bogu Stworzycielu, że tak cudownie was stworzył.(…) radujcie się tym, co posiadacie. Dziękujcie Bogu, bo to wszystko jest darem Bożym dla was. W ten sposób będziecie mogli dziękować za wszystko i odkrywać Boga we wszystkim, nawet w najmniejszym kwiatku. Odkryjcie wielką radość. Odkryjcie Boga.”*

Nasze dzieci są naszym darem, tak jak każdy człowiek, którego spotykamy w naszym życiu…. I wszyscy, bez wyjątku, zasługują na naszą miłość, albowiem po to właśnie Jezus Chrystus, który posłany został na ten świat by głosić Królestwo Boże, zostawił nam to Nowe Przykazanie:
*„Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.”*
Warto każdego dnia podczas codziennych prac, podczas modlitwy, a także świąt Bożego Narodzenia porozmyślać o tej Tajemnicy, abyśmy nie zatracili się w poszukiwaniu szczęścia w rzeczach materialnych, a zawsze pamiętali, że to dla każdego z nas On narodził się… stale uświadamiać sobie i innym o wielkim uniżeniu jakiego dokonał nasz Bóg stając się człowiekiem.
A to wszystko z Miłości…

*„On, który mógł uczynić wszystko swoją mocą, wybrał miłość, dając wam przykład.” **Orędzie Matki Bożej z Medjugorie (2 VII 2008).*

photos.app.goo.gl/NYDEguGA4kAmyXMC9 – lin do zdjęć.

*Mama małej Natalki*