“Ave Maryja, z Tobą Pan Wśród niewiast Tyś błogosławioną, Chroń nas od wszelkich losu zmian Bądź naszym wsparciem, bądź obroną.”

W czwartek 13 października w naszym przedszkolu o godz. 15.15 zebrały się dzieci, wychowawczynie, Siostry oraz rodziny i najbliżsi w Kaplicy na wspólnej modlitwie różańcowej.
Szczególny to czas godziny miłosierdzia Bożego, o godz. 15 odmawiana jest Koronka i my włączamy się w tym czasie do wspólnej modlitwy różańcowej w październiku w miesiącu różańca świętego.
Dzieci z grupy starszaków- Motylki, przedstawiły I Tajemnicę Radosną – Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.
W atmosferze wyciszenia przy pięknej muzyce przeżywaliśmy to wyjątkowe wydarzenie z historii Zbawienia. Dzieci prowadzą Maryję, której ukazuje się Anioł Gabriel i przekazuje Jej radosną nowinę, że zostanie Matką Jezusa. Maryja podąża za słowami Boga, przyjmuje tę rolę, którą wzynaczył jej Bóg. Postać Maryi prowadzona jest teraz przez Anioła, dzieci w sposób symboliczny nakładają błękitno-biały płaszcz Maryi prowadząc Ją w nowe posłannictwo. Maryja ze spokojem przyjmuje słowa do Niej skierowane, ufa Bogu.
Wybrzmiewa pieśń ku czci Matki Najświętszej “Ave Maryja” – oto Ona będzie nazywana teraz Matką Zbawiciela.
Dzieci otrzymały różańce, teraz we wspólnej modlitwie “Zdrowaś Maryjo….”, mamy historię Zwiastowania – “Pan z Tobą (…) Błogoslawiony Owoc żywota Twojego Jezus…” .
I my w tym radosnym przeżywaniu wraz z dziećmi tej tajemnicy mamy okazję zastanowić się do czego nas zaprasza Bóg, jakie przesłanie ma dla nas i abyśmy byli gotowi jak Maryja przyjąć je.
Dzieci na koniec zaśpiewały i zatańczyly chwalebną pieśń ku czu Jezusa: “Raduje się dusza ma, wielbi Pana swego…”
A atmosfera radości dzieci udzieliła się także nam Rodzinom, dla których każdy wspólny różaniec to czas uwielbienia, radości, dziękczynienia jak również modlitwy błagalnej w intencjach, które przynosimy. Jesteśmy wszyscy razem, silni – dzieci, cała wspólnota przedszkolna i nasze rodziny z naszymi radościami i smutkami ofiarowanymi Maryi.

Joanna i Paweł Bartoszczuk- rodzice Alinki i Kasi

Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/1jgQkG84ZCStYPUKfjskflzAbAul3MVAf?usp=sharing