Październik miesiącem modlitwy różańcowej: pierwszy czwartek

6 Października w Warszawskiej Ochronce, w Kaplicy Sióstr, miała miejsce inscenizacja jednej z różańcowych tajemnic Światła – *Objawienie się Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej*, odegrana przez dzieci z grupy Motylki. Panie wychowawczynie, Siostry i rodzice zadbali o każdy najmniejszy szczegół, dzieci przebrane w przepiękne, oddające rzeczywistość tamtejszych czasów, strojach, jedni w tunikach, inni w długich chustach na głowie, a przeurocza, malutka Maryja i Jezus skradli moje (i zapewne wszystkich) serce. Nie zabrakło także weselnego stołu pełnego jedzenia czy sześciu kamiennych stągwi. Momentem, na który wszyscy czekali było objawienie swojej chwały przez Chrystusa Pana, w którym przemienił On wodę w wino, dając tym wydarzeniem początek znaków. Całe przedstawienie otoczone było piękną oprawą muzyczną pomagającą w głębszym przeżyciu historii. Na koniec mali aktorzy wykonali wspólnie taniec dziękczynny ku chwale Chrystusowi. Po wystąpieniu Siostry rozdały wszystkim dzieciom różaniec misyjny aby przed Najświętszym Sakramentem odmówić dziesiątkę różańca wraz ze wszystkimi obecnymi w Kaplicy. Pięknymi słowami wydarzenie zakończyła Siostra Róża napominając, aby Matka Święta zawsze rozbrzmiewała w naszych sercach słowami, którymi zwróciła się do sług: “ *zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.” * Dzięki możliwości odegrania scenki z fragmentu życia Pana Jezusa rodzi się w dzieciach większe zrozumienie, wyobrażenie i przeżywanie historii, która miała miejsce. Dla nich nie jest to już tylko opowiastka z Pisma Świętego ale autentyczne wydarzenie, które pomoże im w przyszłości w pogłębionej kontemplacji na modlitwie jak i w umiłowaniu Jezusa w życiu codziennym.
Oklaski dla wszystkich dzieci za zaangażowanie w wystąpieniu!! A także ogromne podziękowania płynące prosto z serca za możliwość uczestnictwa w przedstawieniu jako para młoda, ale przede wszystkim za ogromny zaszczyt poprowadzenia dziesiątki różańca przed Najświętszym Sakramentem w języku polskim i portugalskim.

*“Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa, na stromej skale szczytów. Nie wolno się zatrzymać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytu.” * Kard. Stefan Wyszyński

Bóg zapłać Anna i Tiago Escorcio Cerqueira

Link do zdjęć: photos.app.goo.gl/hr1AZibmaF3A6dbJA