Na dobry początek roku w Ochronce

2 października w Warszawskiej Ochronce na Woli miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, Uroczysta Msza Inauguracyjna, Pasowanie na przedszkolaka oraz Kiermasz aniołkowy.
To wzruszający widok – kilkadziesiąt jasno ubranych dzieci, rozmawiających ze sobą cichutko przed mszą św. kiwających sobie ręką na powitanie. Jeszcze się schodzą, jeszcze ostatnie poprawki garderoby.
Każdy Aniołek jest inny – temu skrzydła skleiła po mistrzowsku mama, tamten ma muchę, ten wierci się, ten rozgląda za koleżanką, a tamten słucha skupiony. Poważne sześciolatki i odwracające głowy w stronę mamy i taty maluszki. To daje do myślenia – my rodzice stoimy za nimi, a wszyscy razem – przed obliczem Boga obecnego w Eucharystii. To ważne – mamy prowadzić nasze dzieci do Boga, wspierać je i umacniać na dobrej drodze jednocześnie godząc się z tym, że nasza rola się zmienia. Dziś jesteśmy rodzicami przedszkolaków, które dumne i przejęte ściskają w ręce dyplomy a na szyjach mają medale. W ich życiu pojawiają się nauczyciele, którym ufają, którym my też ufamy, bo leży im na sercu dobro naszych dzieci. Wchodzą w ich życie rówieśnicy i ich rodzice tworząc wspólnotę pomagającą sobie nawzajem, dającą nowe wyzwania, pomagają w codziennych trudach. Oby zawsze miały wokół siebie tak wspierających, dobrych ludzi! Dobrze, że są w naszym przedszkolu takie dni, kiedy możemy zobaczyć się wszyscy razem. Pełni wzajemnej życzliwości, radości, że jesteśmy właśnie w tym miejscu. Tej radości, którą widać i we wspólnym uwielbieniu pieśnią „Nasz Bóg” i w wesołej zabawie w „Pociąg” na pasowanie. Dziękujemy wam Siostry i Panie, za wasze zaangażowanie i troskę, za czas poświęcony na to, żeby tą naszą wspólnotę integrować i wzmacniać czy to we wspólnej modlitwie czy we wspólnych inicjatywach jak robienie aniołków na kiermasz.

Iwona Piotrowska
Mama Jagody i Anieli Linki do zdjęć Kiermasz: photos.app.goo.gl/8dWNuakV3YVxMXwL6 Msza Święta: photos.app.goo.gl/GfJUZmf1L9ETfq1q9 Pasowanie:https://photos.app.goo.gl/uUpitJNtfWZrrhmk6