Co wiemy o grzybach?

30 Września dzieci z grupy Motylki z Ochronki na Woli wraz z nauczycielami udały się komunikacją miejską na pierwszą w tym roku wycieczkę edukacyjną do Łazienek Królewskich na zajęcia, pt. Co wiemy o grzybach? Celem wyjazdu było podniesienie świadomości ekologicznej i zdrowotnej dzieci. Wystawa, którą mogliśmy podziwiać stanowią plansze informacyjne oraz 60 modeli grzybów naturalnej wielkości. Dzięki ekspozycji poznać mogliśmy najbardziej cenione i popularne grzyby oraz zauważyć różnice i podobieństwa w gatunkach trujących i jadalnych. Spotkaliśmy także piękne pawie oraz wiewiórki, które dzieci obficie poczęstowały orzechami.
Dziękujemy p. Teresie za pasję i wartością wiedzę, dzieci na zakończenie spotkaniu wręczyły własnoręcznie przygotowany upominek, pracownicy Muzeum chętnie nas goszczą, pamiętają nas i chętnie zapraszają. Dziękujemy także Panu Bogu i Aniołom Stróżom za piękną pogodę. Nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu.
Zapraszamy do zapoznanie się z fotorelacją z wyjazdu. Link do zdjęć: photos.app.goo.gl/yyVxJZeemtJ6ZJmL7
Anna Kulik, nauczyciel grupa Motylki