Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią – Carolyn Hooper

23 czerwca dzieci z grupy Aniołki i Motylki, wraz z Siostrami i Paniami z Warszawskiej Ochronki na Woli wybrały się na kolejną wycieczkę edukacyjną. Naszym celem były Łazienki Królewskie oraz wizyta na Ranczo Okapi.
Wizyta w Łazienkach Królewskich była wspaniałą okazją do podziwiania wybranych gatunków fauny i flory, obcowania z pięknem przyrody oraz szansą na zachwycenie się nad dziełem Bożego Stworzenia oraz poznaniem historii znajdujących się tam budynków, rzeźb i pomników przyrody. W parku spotkaliśmy aż 7 wiewiórek oraz pawia, który dumnie prezentował swój piękny ogon, podziwiany przez nas wszystkich.
Pogoda dopisywała od samego rana, na Ranczo towarzyszyło nam piękne słońce i czyste niebo. Czas mijał dzieciom na różnych aktywnościach i zabawach sprawnościowych, tj. strzelanie z łuku, przejażdżki gokartami, pokonanie labiryntu, było także łowienie ryb, jazda na gokartach, spacer po ścieżce sensorycznej oraz zjazd tyrolką. Przedszkolaki zaangażowały się także w poszukiwanie złota oraz układanie dużych, drewnianych puzzli.
Zabawa była przednia, a chwile spędzone na Ranczo wśród pięknych okoliczności przyrody zostaną w naszej pamięci na długo, bowiem przebywanie razem daje nam poczucie bezpieczeństwa. Szczęścia i radości.
Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/1NoZuSN05cIAhCVukS-hEYn74UUY5pXwt?usp=sharing

Anna Kulik
Nauczyciel, grupa Motylki