“Nie płacz, bo odchodzisz. Uśmiechnij się, bo tu byłeś…”

*”Nie płacz, bo odchodzisz. *
*Uśmiechnij się, bo tu byłeś…”*

Wiktor Hugo powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. Słowa te możemy niewątpliwie przytoczyć dziś, gdy cała społeczność Ochronki na czele z Siostrą Dyrektor, Nauczycielami, Rodzicami żegnała dzieci, które od września idą do pierwszej klasy.
Mogłoby się wydawać, że jeszcze nie tak dawno dzieci stawiały w przedszkolu swoje pierwsze kroki, konfrontowały się dzielnie z różnymi wyzwaniami i trudnościami. Te wspólne 4 lata minęły bardzo szybko i 11 czerwca 2022 r. w Kaplicy Sióstr Służebniczek na Warszawskiej Woli nadszedł czas, aby powiedzieć sobie do widzenia.
Podczas uroczystej mszy świętej dziękowaliśmy wspólnie za cały przedszkolny rok, który obfitował w radość, zabawę i naukę. Dziękowaliśmy wszystkim tym, którzy swoją pracowitością, cierpliwością i mądrością stworzyli w Ochronce wyjątkowy klimat.
Słowa pożegnania przychodzą z trudem, chwile wzruszenia odbierają mowę, łza spływa po policzku… Docenić jednak należy i zapamiętać każdą chwilę, którą było nam dane spędzić wspólnie. Dzieci w sposób wzruszający pożegnały Siostry, Panie i inne dzieci, z którymi spędziły ostatnie lata. Były słowa podsumowania, podziękowania za współpracę oraz najlepsze życzenia dla dzieci na dalszych etapach edukacji. Zerówka otrzymała pamiątkowe medale, dyplomy, Biblię a także wyjątkową kronikę, a w niej uchwycone unikalne wspomnienia.
Pożegnanie dzieci przez nauczyciela to zadanie trudne i nieprzyjemne. Proces pogodzenia się nauczyciela z myślą o rozstaniu z przedszkolakami, gdy przez lata stworzyła się między nimi wyjątkowa więź jest wymagający, jednak w życiu już tak jest, że stajemy się coraz starsi, pora więc pożegnać przedszkolny świat.
Naszym dzielnym przedszkolakom życzymy, aby w nowym miejscu odnaleźli przyjaciół, wartościowych nauczyciel, którzy pomogą im odkrywać tajemnice świata.
RUSZAJCIE ŚMIAŁO… POWODZENIA !!!!
Anna Kulik
Nauczyciel, grupa Motylki

Po uroczystej Eucharystii rodzice zrobili niesamowitą niespodziankę swoim dzieciom, przygotowując inscenizację pt. Kopciuszek. Poświęcili wiele swojego wolnego czasu, ćwicząc na próbach, ale dla takiego majstersztyku było warto. Same stroje robiły furorę, nie mówiąc już o fenomenalnej grze aktorskiej. Wiwaty na stojąco, okrzyki uznania, głośne brawa, a przede wszystkim radosne uśmiechy były dowodem mistrzowskiego aktorstwa rodziców.
A po fantastycznym przedstawieniu rodzice zaprosili wszystkich na wielką ucztę królewską. Świętowanie przy kiełbaskach, sałatkach i innych pysznościach nie obyło się bez wielu atrakcji dla najmłodszych (choć i starsi też z nich korzystali). Absolwenci zaangażowali się w tegoroczny piknik malując przedszkolakom twarze, plecąc kolorowe warkoczyki czy robiąc brokatowe tatuaże. Dzieci mogły także puszczać bańki mydlane lub zrobić naszyjnik z korali. A na deser lodziarz rozdawał mały i dużym dzieciom pyszne chłodne lody. Co to była za uczta, każdy najedzony każdy wybawiony, każdy zadowolony.

Marta Golimowska
Nauczyciel, grupa Motylki
Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/1H54NQl5l2xaagDdefpVoic_Ldhq411gO?usp=sharing