Dzień Dziecka w Ochronce

*„Najlepszym spadkiem, *
*jaki możemy pozostawić naszym dzieciom, *
*są szczęśliwe wspomnienia”*
*Od Mandino*
*„Dziecko Boże wszystko może!*
*Jak nie może, Bóg pomoże” *

1 czerwca obchodzimy w Polsce wyjątkowe święto, celebrujemy w naszym kraju Dzień dziecka. Pikniki, wycieczki, zabawy na świeżym powietrzu czy kino – bogactwo atrakcji, wszytko po to aby tego dnia dzieci poczuły się wyjątkowo. W Ochronce na Warszawskiej Woli nie mogło być inaczej.
Dzieci 4,5 i 6 letnie z grupy Aniołki i Motylki wybrały się tramwajem do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Celem naszej wyprawy było atrakcyjne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, sprawienie dzieciom radości i frajdy ze wspólnego spędzania czasu oraz wzbogacenie wiedzy o środowisku przyrodniczym poprzez obserwację zachowań zwierząt w zamieszkujących ZOO.
Dzieci wraz z opiekunami odwiedziły płazy, gady, żyrafy, hipopotama, lwy, antylopy i wiele innych zwierząt. Każde kolejne spotkanie z mieszkańcami Zoo rozbudzało u dzieci na nowo ciekawość świata. Był czas na unikatowe zdjęcia oraz pyszne lody, które dzieci zjadły ze smakiem 😉
Zmęczeni aczkolwiek bez wątpienia bardzo szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.
Dzień obfitował w wiele atrakcji, nie zapominajmy jednak, że gwarantem udanego świętowania Dnia Dziecka nie jest prezent, ale czas poświęcony dziecku.

Młodsze Aniołki „Dzień Dziecka” rozpoczęły od rozgrywek sportowych z kolorowymi piłkami, był slalom z toczeniem piłeczek, rzut do celu, bieg z przeszkodami oraz zabawami z wykorzystaniem chusty animacyjnej „Kwiat lotosu” i „Bilard”, „Kolorowa wycieczka”.
Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w konkursach i zabawach ruchowych. Następnie wybraliśmy się na spacer do miasta uwieńczony niespodzianką lodową.
Ten dzień pełen zabaw i atrakcji jest kolejną „cegiełką”, która buduje pozytywny, bezpieczny, pełen miłości Dziecięcy Świat.

s. Leonia
Nauczyciel, grupa Aniołki