O TYM, JAK W KONSTANCINIE DZIECI SKARBU SZUKAŁY

Kto moc pomysłów ma w głowie i z odwagą chce wyruszyć w świat?
To dzieci z Ochronki na Warszawskiej Woli, które niczym prawdziwi piraci wyruszyły wraz z Siostrami i Paniami do Konstancina, aby tam zamienić się w prawdziwych poszukiwaczy przygód i odnaleźć ukryty przez p. Michała Malinowskiego z Muzeum Bajek Baśni i Opowieści „skarb”. Inicjatywy ta rozbudziła wyobraźnię naszych przedszkolaków do czerwoności.
Pod chustami i opaskami na oczy, trudno było rozpoznać twarze przedszkolaków, dzieci wyposażone w odpowiednie instrukcje i pod czujnym okiem opiekunów ruszyły na poszukiwanie wyznaczonego punktu. Cała piracka brać aktywnie włączyła się w proponowane działania, które sprawiły wszystkim wiele radości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podjęły trud jakim było odszukanie „skarbu”, nic nie umknęło ich uwadze. Aniołki i Motylki wzięły także udział w zajęciach kreatywnych, wykonywały drewniane modele według własnego pomysłu, a każdy z nich był wyjątkowy i bardzo pomysłowy.
Tego dnia dzieci rozwijały nie tylko wyobraźnię i ciekawość świata, ale także nauczyły się jak ważny jest umiar w posiadaniu różnych dóbr, a opowiedziana przez p. Michała baśń uświadomiła nam wszystkim, aby doceniać najlepsze w tym co mamy.
Tego dnia piękny las i ogród wypełnił się nie tylko odgłosami natury, ale także dźwiękami dobrej zabawy naszych dzieci.
Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/1WlzDsKOxT593pMYaLkcSEFyvZHXi16j7?usp=sharing

Anna Kulik
Nauczyciel, grupa Motylki