Mamo, tato – cyrk wita Was

Niedziela, 22 maja była w naszej Ochronce na Woli ponownie okazją do wspólnej Mszy Świętej. Uroczystość została wypełniona śpiewem dzieci z grupy Aniołków i Motylków. Odświętnie ubrane nadały Eucharystii wyjątkowości. Niezwykle wzruszającym momentem było wykonanie piosenki „Alleluja” – jako dziękczynienie za dar życia, troskę i bezgraniczną miłość rodziców. Dzieci zaprezentowały do tego układ choreograficzny, który wraz z wyśpiewanymi słowami głęboko dotknął serc mam i tatusiów. Wielu rodzicom ciężko było powstrzymać łzy wzruszenia.
Ta niedziela poprzedzała Dzień Mamy, z okazji którego dzieci przygotowały swój występ na scenie. Skupienie było na najwyższym poziomie, wkrótce miało się wyjaśnić dlaczego. Nasze przedszkolaki już wiedziały, że za chwilę zamienią się w zawodowych cyrkowców. Wszelkie przygotowania trzymały jednak w tajemnicy przed rodzicami. Widownię ze sceny przywitali klauni, zarówno Ci duzi jak i mali. Za nimi pojawiły się małpki – tańczące i śpiewające. Klauni wykonywali akrobacje na wysokościach, a słonie, jak to słonie … wykonały elegancki taniec z małpkami. Widownia została rozgrzana do energicznego układu tanecznego „monkey dance”. Cyrk bawi, rozśmiesza i wzrusza, więc tańcom, muzyce i śpiewom nie było końca. Publiczność oklaskiwała liczne układy taneczne, występ orkiestry pod batutą Maestro Pana Krzysia, jak również piratów, którzy perfekcyjnie wykonali układ z płótnami symbolizującymi fale morskie. Były też momenty bardzo wzruszające i to takie, że nawet najmocniejsze z mam ocierały łzy spływające po policzkach. Jednym z nich były niewątpliwie wyśpiewane przez dzieci historia o cudzie narodzin oraz bajka o księciu i księżniczce.
Na koniec dzieci wręczyły prezenty – mamusiom własnoręcznie wykonane drewniane korale, a tatusiom bajkowe krawaty. Po takich emocjach i wzruszeniach uśmiechy na pamiątkowym zdjęciu były absolutnie wyjątkowe. Kolejny raz Siostry i Panie spisały się na medal, wkładając mnóstwo serca i czasu w przygotowanie tak wyjątkowego momentu, który na zawsze zostanie w sercach wszystkich obecnych.

Dziękujemy za magiczne przedstawienie!
Marcin i Małgorzata Grudniowie

W ostatnią niedzielę staliśmy się uczestnikami niesamowitego wydarzenia. Nasze kochane dzieciaki zabrały swoich rodziców do magicznego świata cyrku. Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci wraz z Siostrami i Paniami Ochronki dostarczyły nam Rodzicom rozrywki i wzruszeń na najwyższym poziomie. Atmosfera cyrku udzieliła się samym aktorom, którzy występowali z niezwykłym zaangażowaniem ale i radością. Magiczny klimat dopełniły: piękna scenografia, różnorodne stroje, wspaniale dobrana muzyka. Z wielką dumą i radością mogliśmy podziwiać wszechstronne talenty naszych dzieci. Była też okazja, by uronić łzę:)
Uwieńczeniem naszych przeżyć były piękne i wyjątkowe prezenty przygotowane własnoręcznie przez dzieci: korale dla Mam i krawaty dla Tatusiów oraz wspólne “rodzinne” zdjęcie.

Kolejny raz dziękujemy. Za serce. Za zaangażowanie. Za Miłość.
Magdalena Siedlik

Niedziela 22.05.2022 w Ochronce na Woli była dniem, w którym dzieci poprzez swoje występy na scenie mogły okazać wdzięczność i miłość swoim rodzicom.
Msza Święta rozpoczęła ten uroczysty dzień. Wyjątkowa, ponieważ śpiewy dzieci stanowiły piękna Jej oprawę. Udział rodziców z przedszkola również powodował, że Słowo Boże stawało się bliższe dla uczestników. Po Mszy Świętej udaliśmy się do sali ze sceną, gdzie niespodziewanie rozłożył się cyrk 😀
Dzieci z grupy młodszej stawiały dzielnie kroki, w żółtych strojach uważnie przemierzały scenę zgodnie z choreografią. Miła i wesoła atmosfera przełamywała lęk związany z pokazaniem się widowni.
Grupa starsza również pięknie prezentowała układy taneczne, wypracowane i w efekcie Świetne.
Muzyka, stroje dzieci (piraci, pisklaki, małpki, słonie), stroje Pań ! oraz zaangażowanie aktorów widzowie bardzo doceniali poprzez gromkie brawa. Na koniec nie zabrakło wspólnych zdjęć oraz upominków dla rodziców (kolorowe korale i krawaty będą miłą pamiątką tego dnia).
Wyrazy szacunku dla Sióstr, Pań, oraz pana Krzysztofa za przygotowanie Dnia Taty i Mamy !!

Dziękujemy.
Z uśmiechami na twarzy uczestnicy spotkania rozeszli się do swoich domów.

Linki do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/1dQtU2-DtEENGeSSZKt7kOuOVrAS_Ovc1?usp=sharing
drive.google.com/drive/folders/1lpMEk6M_Eyv1zdDL-4VPUDKiE-TlBJVt?usp=sharing