Świąteczne zapachy, czyli o pieczeniu pierniczków w Ochronce na Woli

W naszej Ochronce 10 grudnia zapachniało świętami. Ochronkowe dzieci pod czujnym okiem Sióstr i Pań podjęły kolejne postanowienie adwentowe, aby przygotować pierniczki dla swojej rodziny i najbliższych, tak uczą się otwartości swego serca dla drugiego człowieka. Dzieci zakasały rękawy do pracy i zaczęły pieczenie pierniczków. Wyrabianie ciasta, wycinanie kształtów ciasteczek, dekorowanie pierniczków to nie tylko kuchenne rewolucje, ale przede wszystkim rozwijanie umiejętności manualnych. Każdy przedszkolak mógł wykazać się inwencją twórczą podczas ozdabiania pierniczków lukrem oraz słodkimi kuleczkami i gwiazdkami. Piernikowy zapach rozniósł się po przedszkolu tak, że zostanie z nami do samych świąt Bożego Narodzenia i przywita z nami Dzieciątko Jezus.
Link do zdjęć: drive.google.com/drive/folders/1Q8UbpwAKIMcb5ytXLCCnXx_kbpNibOQ-?usp=sharing

Marta Golimowska