Adwentowy dar serca

Adwent uczy nas nie tylko cierpliwości, ale również tego, jak być coraz lepszym człowiekiem, okazując dobroć ludziom w naszym otoczeniu. Przez kilkanaście dni dzieci wraz z Paniami i Siostrami własnoręcznie malowały choinki, wyklejały gwiazdki, rysowały i pięknie ozdabiały kartki świąteczne dla starszych osób z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, pracowników i sióstr. Nikt nie traktował tego jako obowiązku, ale jako radosny czas spędzony z kolegami i koleżankami, a przede wszystkim jako coś, co sprawi radość innym. Z wielką radością dzieci przekazały swoje prace na ręce Siostry Dyrektor Franciszki i życzyły: „Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia” wszystkim pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez Siostry Służebniczki. Sąsiedzi naszej Ochronki bardzo się ucieszyli , a nawet wzruszyli i to było dla nas doskonałą lekcją dbania o innych, wspaniałym doświadczeniem, że nawet mały człowiek może zrobić dużo dobrego jeśli tylko chce! Tego uczymy nasze przedszkolaki, a sobie w takich sytuacjach przypominamy, że tak trzeba i że warto dzielić się dobrem każdego dnia!

Marta Golimowska