„ Od małego przedszkolaka do WIEKIEGO POLAKA”

*„Wiem ja, bo mi o tym,*
* Mama powiadała: Żem dziecię tej ziemi, Żem jest Polka mała”*
*Władysław Bełza*
W dniach 5 – 10 listopada w Ochronce na Woli obchodziliśmy Tydzień Małego Polaka.
W dni tym czasie dzieci, Panie oraz Siostry przychodziły do przedszkola odświętnie ubrani w biało – czerwone barwy, aby podkreślić ten wyjątkowy czas. W naszym przedszkolu odbywały się koncerty o tematyce patriotycznej, zajęcia i pogadanki, podczas których dzieci wzbogacały swoją wiedzę nt. kraju i jego pięknej historii.
Dzięki czytaniu ciekawych książek w przystrojonej na biało-czerwono sali, przedszkolaki poznawali kulturę i historię Polski, aby każde dziecko stało się prawdziwym patriotą. Kochanie swojej ojczyzny nie jest wcale prostą sprawą. Bł. Edmund rozpalał ducha polskości, po kryjomu organizując dzieciom naukę języka polskiego, a także układając dla nich wiersze i piosenki. Przedszkolaki, aby upodobnić się do tego wielkiego patrioty, w kaplicy modliły się o pokój za wstawiennictwem Maryji i uhonorowali Polaków, którzy oddali życie za nasz naród, zapalając symboliczny znicz.
W środę 10 listopada wszyscy udaliśmy się do kaplicy Sióstr, aby wspólnie oddać cześć i hołd bohaterom, którzy oddali życie za Ojczyznę, pragniemy dać wyraz temu, że ich najwyższe poświęcenie nie poszło na marne.
Chcemy pamiętać, wspominać i dziękować wszystkim tym, którym zawdzięczamy wolność. Każda z tych chwil, pozostawi piękny ślad w naszych sercach.

Anna Kulik, Marta Golimowska
Nauczyciel, grupa Motylki
Link do zdjęć: photos.app.goo.gl/E78fuVC9rFjUyAMF7