“Do świętości ze świetymi”

Wszystkich Świętych to czas na świętowanie, bo wierzymy w świętych obcowanie.
Wśród grona niebiańskich postać błogosławiony Edmund musi się pojawić. On z innymi świętymi pokazuje jak być lepszymi.
Dzień wszystkich zmarłych, tak zwane Zaduszki, ale o tym wiedzą nawet maluszki. To święto przypomina nam o ważnej sprawie, że wszyscy zmarli chcą biegać po niebiańskiej murawie; dlatego my ich wspominamy i w modlitwie za nich błagamy. A że z modlitwą czyny idą w parze, młodsza grupa “Aniołków” złożyła znicze przed pomnikiem w darze. A rozmodlone “Motylki” na cmentarz na Powązki się wybrały i tam za zmarłych się pomodliły. Dzieci odwiedziły grób taty Julka, pana Macieja, a w ich sercu zapłonęła nadzieja, że każdy, kto tutaj leży, także do nieba należy. Przedszkolaki odmówiwszy różaniec na koralikach, zapaliły znicze na zapomnianych pomnikach. Wróciły w pełnej zadumie, by opowiedzieć o wszystkim mamie.

Marta Olender – Golimowska
Link do zdjęć Motylki: photos.app.goo.gl/CyskWJLUFw5zNd628 Aniołki: photos.app.goo.gl/R4SF2xxdFVuqbEZa9