Tydzień Misyjny w Ochronce na Woli

Tydzień Misyjny 24-29.11.21 w Przedszkolu-Ochronce bł. E. Bojanowskiego w Warszawie na Woli był pełen ciekawych wydarzeń i spotkań. W niedzielę ks. Tadeusz dzielił się refleksjami ze swojej 30 letniej misji w Boliwii. Opowiadał dzieciom jak trudno żyje się kiedy nie ma pieniędzy, opieki i miłości. I jak dużo można i trzeba robić dla potrzebujących. W poniedziałek odwiedziła nas misjonarka p. Marta, która przybliżała dzieciom Amerykę Południową, a w szczególności Peru. Opowiadała, pokazywała, przebierała i tańczyła z dziećmi wszystko po to, aby zrozumiały jak najwięcej. Bo misjonarka powiozła ze sobą do Peru nie tylko pomoc ale i Dobrą Nowinę szczególnie dla dzieci i osób starszych. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie z Siostrą Agatą z Lasek, która opowiadała o swojej misji w Indiach, a w szczególności o indyjskich niewidomych dzieciach ich trudnościach, biedzie i wykluczeniu. I o tym jak Siostry misjonarki zmieniają trudne życie w życie pełne nadziei, jedzenia, nauki i wspólnych sukcesów. We czwartek połączyliśmy się online z Siostrą Regionalną Benigną B. z Kamerunu, aby przekazać pozdrowienia i dobrą wiadomość o zebranych (podczas kiermaszu) funduszach na cele misyjne. Siostra Róża i Siostra Dominika przeprowadziły w tygodniu kilka ważnych katechez, aby przedszkolaki dobrze zrozumiały jak ważna jest ich wrażliwość na sytuację rówieśników w krajach misyjnych, aby zachęcić dzieci do wspierania misji przez modlitwę i osobiste świadectwo. Niezwykle ważne jest kształtowanie w dzieciach świadomości, że i one mogą być misjonarzami – głosicielami Dobrej Nowiny, miłości Pana Jezusa przede wszystkim przez świadectwo swojego życia.
Ewa Chołod-Pałka
Nauczyciel w grupie Aniołków Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/SEFYChjUVpqNhGwR8