Wycieczka bez Mamy i Taty

W dniach 14 i 15 czerwca 2021 roku dzieci z grupy starszej Motylki wraz z opiekunami wybrały się na dwudniową wycieczkę. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Dworca Centralnego i zapoznanie się z pociągiem Pendolino. Kierownik pociągu zaprosił dzieci do pociągu i opowiedział o tym szybkim pojeździe. Wielu z naszych przedszkolaków jeszcze nigdy nie jechało pociągiem, więc było to dla nich nie lada przeżycie. Później dzieci kolejką WKD pojechały do Milanówka. Tam były zabawy i gry plenerowe w labiryncie edukacyjnym oraz nocleg w przedszkolu Sióstr w Otrębusach. Wiele radości sprawiły wspólne zabawy integracyjne z dziećmi z tamtego przedszkola. Wspólnie taż dzieci obejrzały piękny spektakl Teatru Dobrego Serca „Zagubieni przyjaciele” niosący morał o tym jak ważni w naszym życiu są przyjaciele.
Dzieci podczas wyjazdu wykazały się wielką odwagą i samodzielnością w codziennych czynnościach praktycznych. Zabawy w labiryncie wymagały od nich dobrej orientacji przestrzennej oraz refleksu w odszukiwaniu i rozszyfrowywaniu zagadek. Z tym także radziły sobie doskonale. Był to wyjazd pełen pozytywnych wrażeń i emocji, które na zawsze pozostaną w sercach dzieci.
Nauczyciel, grupa starsza Motylki
Zdjęcia: photos.app.goo.gl/ip2HtHPwh4ztrXMa8