Co to za choroba Wielki Post…

Co by było gdyby cały rok składał się wyłącznie z samych radosnych i wesołych dni? Prędzej czy później dopadłaby nas nuda i monotonia. Zatracilibyśmy sens i istotę tych wydarzeń. Dlatego należy zadać sobie w tym momencie pytania: Co tak naprawdę świętujemy w okresie Wielkiego Postu? Na co tak właściwie czekamy? Przed nami 40 dni Wielkiego Postu. 40 dni, aby powalczyć ze słabościami i zaprosić Pana Jezusa do takich miejsc w nas samych, gdzie jest go za mało. Biblia ukazuje nam portrety wielu wspaniałych postaci, które możemy w tym czasie postawić za wzór dzieciom i nam dorosłym. Chłopcy jako dzielni i odważni rycerze Jezusa, a dziewczynki jako szlachetne i mądre kobiety – każde z dzieci chciałoby właśnie takie być. Wielki Post, daje nam ku temu okazję. To wyjątkowy czas gdy podejmujemy wielkopostne wyrzeczenia i postanowienia oraz zbieramy tego owoce. Wszystko to, aby móc poznać szeroką gamę barw dobroci, którą możemy dzielić się ze wszystkimi dookoła. Głębokie przeżycie Wielkiego Postu w naszej Ochronce rozpoczęło się w Środę Popielcową. Tego dnia cała społeczność przedszkolna wzięła udział we mszy świętej i posypaniu głów popiołem. Klimat panujący w przedszkolu tworzą dekoracje kącików religijnych w salach, śpiewane pieśni wielkopostne, twarz Jezusa na krzyżu w którą dzieci mogą się wpatrywać i zobaczyć tam siebie. Motywuje nas to do zmiany naszego zachowania i wsłuchania się w słowa Jezusa kierowane bezpośrednio do nas. Dzieci zbierają dobre uczynki, rozświetlają drogę do krzyża pełnymi miłości sercami. Uczestniczą także w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Wcielają się w różne postacie, odgrywają poszczególne stacje i towarzyszą Jezusowi w tej trudnej drodze. Uczą się od niego wytrwałości i odwagi oraz wiary, iż z każdego upadku można się podnieść bowiem jest przy nas Chrystus.
Anna Kulik nauczyciel – grupa Motylki
Zdjęcia można zobaczyć tutaj <photos.app.goo.gl/jmEinpGi7U82XHdP6>