Przebierać się na Woli do woli

Karnawał to czas zabaw. W naszym przedszkolu tegoroczny bal karnawałowy odbył się 3 lutego. Imprezę poprowadził zespół Papaja Kids. Tematem przewodnim balu był Rock&Roll. Wchodząc do przedszkola w środowy poranek można było się poczuć jakbyśmy cofnęli się o kilkadziesiąt lat. Na korytarzu i w salach królowały suknie w groszki rozmaitej wielkości, suknie w kwiatowe wzory, rozkloszowane, tiulowe spódnice, błyszczące marynarki, wąskie krawaty. Na głowach kapelusze, a we włosach opaski i kokardy. Wiele dziewczynek miało nieodłączny dodatek kobiecego stroju lat 50-tych – torebkę. Pojawił się nawet Elvis Presley. Na początek dnia dzieci mogły poczuć się jak celebryci, pozując na naszej ściance podczas sesji fotograficznej. Później tanecznym krokiem ruszyliśmy na salę balową. Muzyka od razu porwała wszystkich do tańca. Na balu nie zabrakło zabaw i konkursów, do których dzieci przystępowały z dużym zaangażowaniem. Podczas zabawy wyłonieni zostali król i królowa balu. Dzieci z wielką ochotą i radością uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Czas karnawału to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez najmłodszych i tych trochę starszych.
Magdalena Sosnkowska
Nauczyciel-logopeda