Uroczyste Świętych obcowanie

W piątek 30 października 2020 roku, w naszym przedszkolu , miał miejsce wyjątkowy bal. Niesamowity, bo spotkało się na nim wielu wybitnych Świętych! Wszystkie Przedszkolaki, Siostry i Panie dumnie prezentowały przebrania wybranych postaci. Dzieci opowiadały o swoich patronach – kim byli i dlaczego zostali uznani za świętych, podkreślając te cechy charakteru i zachowania, które warte są naśladowania również dzisiaj. Siostra Leonia przedstawiła dzieciom pantomimę pt. „Trzy klucze do nieba”. Była to opowieść o królu, który pragnął odnaleźć klucze otwierające bramę nieba. Przedszkolaki dowiedziały się, że są nimi: wrażliwość na małe i słabe, czyli dawanie innym ludziom Nadziei; pomoc innym, czyli Miłość okazywana drugiemu człowiekowi; znalezienie Pana Jezusa, czyli Wiara.  Siostra Róża poprowadziła ostatnią w październiku modlitwę różańcową, pięknie opowiadając o Maryi i jej zaufaniu do Boga i życia, które jej przygotował.

Kiedy nasi mali święci wzmocnili się duchowo, przyszedł czas na radość i zabawę na wspólnym balu. Były tańce, wygibasy, śpiewy i oczywiście zdjęcia, które uwieczniły miłe chwile na pamiątkę!

Kiedy tak patrzę na to wszystko z pewnej perspektywy, to czuję i wiem, że Raj zaczyna się już tu na Ziemi! Te chwile były naszym udziałem.

Ewa Chołod–Pałka

nauczycielka w grupie Aniołków