Wycieczka edukacyjna do eko-sadu

JABŁKA PIĘKNE, JABŁKA ZDROWE, JABŁKA BARDZO KOLOROWE…

22 września 2020 roku  dzieci z naszego przedszkola wraz z Siostrami oraz Wychowawcami uczestniczyły w wycieczce autokarowej do ekologicznego sadu „SadSZWEDO” w Wiązownej.

Celem naszej wycieczki było poznanie ciekawego środowiska przyrodniczego jakim jest sad. Podczas fascynującej podróży w „wagonach” dzieci miały możliwość zobaczyć najróżniejsze odmiany jabłek mieniących się w różnych kolorach, przyjrzeć się z bliska technikom zrywania tych smacznych owoców, a także wszelkim maszynom które potrzebne są przy zbiorach.  Maciej Szwedo – człowiek, którego pasją jest sadownictwo z entuzjazmem opowiedział wiele ciekawostek związanych ze swoją pracą. Mogliśmy także przyjrzeć się jej z bliska.  Pokazał nam również chłodnię – miejsce, gdzie w temperaturze 1 stopnia Celsjusza przechowuje się jabłka nawet do 12 miesięcy.

Każdy uczestnik miał możliwość skosztować jabłko zerwane prosto z drzewa. Były pyszne. Wycieczka była nie tylko okazją do przybliżenia dzieciom pracy sadownika, ale także okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i obcowania z przyrodą.

Anna Kulik

Nauczyciel, grupa Motylki